Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  11 KENTE 1,5 MİLYAR LİRALIK HAYVAN YEMİ DESTEĞİ SAĞLANDI

  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Gaziantep’in Nurdağı ilçesine ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya gelen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, deprem sürecinde afetten etkilenen 11 kente bakanlık tarafından sağlanan desteklerle ilgili açıklamalarda bulundu.

  Depremin yaşandığı 11 ilde hayvan yemi noktasında yapılan destekleri de açıklayan bakan Kirişçi: “Deprem bölgesindeki 11 ilimiz için hayvancılarımızın hayvanlarını yemlemede bir sıkıntısı olmasın diye 1 buçuk milyar liralık da bir destekleme daha gündeme getirdik. Sağlanan bu yem desteğiyle birlikte de 11 ile dağıtılan 3,4 milyar liralık destek yuvarlak rakamla 5 milyar liraya çıkmış oldu” şeklinde konuştu.

  “TARIM TOPRAKLARINA SADECE TARIMSAL ÜRETİM İÇİN BAKALIM”

  Konuşmasında Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunun unutulmaması gerektiğini ve tarım alanlarının sadece tarım için kullanılması gerektiğini ifade eden Bakan Kirişçi, “Tarım topraklarına lütfen sadece tarımsal üretim için bakalım. Burada üreticilerimize de sesleniyorum. Ahırlarınızı, ağıllarını, kümeslerinizi ve silolarınızı tarım alanları üzerine yapmayalım. Tarım alanları tarımsal faaliyetler için Allah’ın bize bahşettiği alanlardır. Depremler istenmez ama deprem olan coğrafyalardadır bereketli topraklar. Bu bereketli topraklar da milyonlarca yıldan beri oluşan depremlerin bir sonucu ve bize Allah’ın bir ikramıdır. Ovayı ova için kullanalım. Dağları da yerleşim için kullanalım. Altında işyeri üstünde ev yapmayalım. Kültürümüze baktığımızda bir tane dahi ecdattan kalan evde altında işyeri göremezsiniz. Biz bunları hep görmezden geldik, sırtımızı döndük. Artık bu memleketin deprem memleketi olduğunu unutmayalım” diye konuştu.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×