Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  120 BİN KASA DESTEĞİ PROJESİ

  Tarım Haberleri Son Dakika: Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Meyve Üreticilerine 120 Bin Kasa Desteği Projesi’ dahilinde Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde 600 üreticiye 6 bin adet kasa desteğinde bulundu.

  Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, 2023 yılında, 38 farklı kalemde yaklaşık 150 milyon liralık desteleme gerçekleştirildiğini söyledi.

  600 ÜRETİCİYE 6 BİN KASA TESLİM EDİLDİ

  Kırsal kalkınmanın sağlanması noktasında 2023 yılı için yaklaşık 150 milyon liralık bütçe ayıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, meyve üreticilerine yönelik olarak hazırladığı ‘120 Bin Kasa Desteği’ Projesi dahilinde dağıtımlarını sürdürüyor.

  Projede Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde 600 üreticiye 6 bin adet kasa desteğinde bulunuldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırtık Şantiyesi’nde gerçekleştirilen törene Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Onur Pabuççuoğlu, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Ersoy Vitaş, Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ, mahalle muhtarları ve üreticiler katıldı.

  Programda ilk olarak Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ konuştu.

  Altındağ: “Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu tür çiftçilerimize yapmış olduğu destekler bizler için çok anlamlı ve çok büyük bir hizmettir. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen tüm personeline çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

  BELEDİYENİN TARIMA AYIRDIĞI KAYNAK ARTIYOR

  İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk ise: “Bu tarz programları çokça gerçekleştirdik. Üreticimize bugüne kadar birçok projede destek veren, üreticimizin sahada karşılaştığı sorunlara karşılık olarak yaptığı çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e üreticilerimiz adına şükranlarımı arz ediyorum. Birçok projede İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi olarak işbirliği yaptık. Koç dağıtımından tutun, erken uyarı istasyonu alımına, birçok fidan ve tohum projesinden tutun, sahada üreticilerimize dokunan birçok projeyi birlikte gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediyemiz her geçen yılda tarıma ayırdığı kaynağı artırmaya devam ediyor” dedi.

  38 FARKLI KALEMDE DESTEKLE YAPILDI

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını üreticilere ileterek konuşmasına başlayan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu: “Kurulduğu günden bugüne kadar Ulu Önder Atatürk’ün ‘Köylü Milletin Efendisidir’ sözünü kendimize düstur edinerek, Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün önderliğinde kırsalın, tarımın, üreticinin yanında olduk ve destekledik. Bundan sonra da bu desteklere devam edeceğiz. 2023 yılında toplam 122 milyonluk dev bir bütçeyi Başkanımız kırsala destek için açıklamıştı. Yeni projelerle birlikte bu bütçe 150 milyona dayandı. Kurulduğumuz günden bugüne kadar bütçesinden en fazla kırsala, tarıma, hayvancılığa pay ayıran Büyükşehir Belediyeleri arasında başta yer aldık. Bununla da gurur duyduk. 2023 yılında 38 farklı kalemde destekleme gerçekleştirdik. Bir rekora da Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairemiz imza attı. Bu sene 900 kilometreye yakın köy yollarında asfaltlama çalışması yaptık. Hala çalışmalarımız devam ediyor. Hava şartları müsait olduğu sürece de devam edecek” ifadelerini kullandı.

  Konuşmaların ardından 600 üreticiye 6 bin adet kasa desteğinde bulunuldu.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×