Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  215 TON KAVILCA TOHUMU DAĞITILDI

  Tarım ve Orman Bakanlığı Son Dakika Haberleri: Ardahan’da “Ata Tohum Kavılca Üretiminin Yaygınlaştırılması” ve “Güzlük Ekim Faaliyetlerinin Yaygınlaştırılması” Projeleri kapsamında 431 üreticiye 215 ton Tritikale ve Kavılca tohumu dağıtıldı.

  GÜZLÜK EKİM FAALİYETLERİNİ YAYGINLAŞTIRMA PROJESİ

  Tarım ve Orman Bakanlığı ile Valilik tarafından tarımın geliştirilmesi amacıyla uygulanan projeler kapsamında Kafkas Arısı Üretim, Eğitim ve Gen Merkezi Müdürlüğünde program düzenlendi. Programda konuşan Vali Hayrettin Çiçek, Tritikale ve Kavılca tohumu desteğinin üretim için son derece önemli olduğunu ifade etti.

  PLATO SUYA KAVUŞACAK, ÇİFTÇİ DAHA FAZLA KAZANACAK

  Daha önceki görev yaptığım yerlerde de tritikalenin üreticiye ciddi katkısını gördüm, diyen Vali Çiçek: “Devletimizin çiftçimize desteği durmaksızın sürecek. Bazı projelerimizin hayata geçmesiyle ve Ardahan platosunun suya kavuşmasıyla çiftçimiz daha fazla ürün elde etmiş olacak. Çok daha karlı ve nitelikli hale gelecek tarım ve hayvancılık. Ardahan’ın bu konuda istikbali açık. Ardahan’ın lokomotifi tarım, hayvancılık ve arıcılık olacaktır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

  Program sonunda üreticilere tohum dağıtımı yapıldı.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×