Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  227 ÜRETİCİYE, 2 BİN 561 KOVAN VE EKİPMAN DAĞITILDI

  Tarım Haberleri: Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bayburt Arıcılar Birliği ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) iş birliğiyle yürütülen ‘Arı Ürünleri Üretim Projesi’ çerçevesinde 227 üreticiye, 2 bin 561 kovan ve ekipman dağıtıldı.

  ARI ÜRÜNLERİ ÜRETİM PROJESİ

  Şingah Mahallesi’nde bulunan hububat deposunda düzenlenen törende, 1 polen temizleme makinesi, 1 polen kurutma makinesi, 3 bin adet ambalaj malzemesi ile çeşitli ebatlarda cam şişe, 2 bin 561 polen ve propolis tuzaklı kovan Vali Yardımcısı Cem Gümrükçü, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ve İl Tarım ve Orman Müdürü Selami Ersen tarafından üreticilere teslim edildi.

  PROJE YÜZDE 70 DOKAP, YÜZDE 30 ÜRETİCİ KATKILI

  Yüzde 70 DOKAP, yüzde 30 üretici katkılı projeye ayrılan bütçenin 2 milyon 681 lira olduğunu söyleyen Vali Yardımcısı Cem Gümrükçü, tarım ve hayvancılık sektörünün önemine vurgu yaparak, “Bu proje DOKAP desteğiyle, İl Tarım ve Orman müdürlüğü iş birliğiyle yapılan bir projedir. 2 milyon 681 bin bütçeli projeyle üreticilerimize 2 bin 561 kovan, 1 adet polen kurutma makinesi, 1 adet polen temizleme makinesi, 3 bin ambalaj ve çeşitli ebatlarda cam şişe desteği sağlamış olacağız. Bu önemli bir destek, inanıyorum bu projelerin devamı gelecektir. Bayburt’ta arıcılığın gelişmesi, artması daha da iyi seviyelere gelmesi için devletimizin, tarım bakanlığımızın, DOKAP’ın desteği devam edecek. Onlarla iş birliği içerisinde nice projelere imza atacağız” ifadelerini kullandı.

  ARICILIK VE DİĞER ALANLARDA PROJELER DEVAM EDECEK

  DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, üreticilere her zaman destek verdiklerini belirterek, “Biz elimizden geldiği kadarıyla üreticilerimize bugüne kadar destek verdik. Sadece arıcılık alanında değil küçükbaş, büyükbaş hayvancılık alanında, tarımla ilgili, sulamayla ilgili çok projemiz var. Bundan sonra da bu desteklerimize devam edeceğiz. Bu projenin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

  İl Tarım ve Orman Müdürü Selami Ersen ise, projenin üreticilere hayırlı olmasını dileyerek, her zaman Bayburtlu üreticilere destek olduklarını, bundan sonra da olmaya devam edeceklerini vurguladı.

  21 kovan aldığını ve kovan başına 300 lira gibi ödeme yapacağını söyleyen arı üreticisi Tuncay Bayram, projeden memnun olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Konuşmaların ardından arı üreticilerine ekipmanları dağıtıldı.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×