Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  240 BİÇERDÖVERLE BUĞDAY HASADI

  Tarım Haberleri Son Dakika: TİGEM’e ait Şanlıurfa Ceylanpınar’da bulunan arazilerde hasat devam ediyor.

  2 hafta önce başladı mesai tam 240 biçerdöver aynı anda tarlalara girdi.

  Arpa, mercimek ve tohumluk fiğ hasadı bitti buğdaya da az kaldı. 200 bin ton buğday rekoltesi bekleniyor. Yaklaşık 658 bin dekar alanda üretim yapılıyor.

  CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİ’NDE HASAT DEVAM EDİYOR

  Dünyanın gıda krizinden bahsettiği dönemde, devletin işlettiği Şanlıurfa’daki topraklardan bereket fışkırıyor.

  Türkiye’nin tahıl ambarı olarak adlandırılan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki TİGEM arazilerinde bu yıl hasadı devam eden buğdaydan 200 bin ton mahsul elde edilmesi bekleniyor.

  MERCİMEK VE ARPA HASADI BİTTİ

  Tarımdan Haber: Türkiye’nin tahıl ambarı olarak adlandırılan Şanlıurfa’nın bereketli toprakları, bu yıl üreticinin yüzünü güldürüyor.

  Mercimek ve arpa hasadının sona erdiği Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Ceylanpınar Tarım İşletmesi’nde buğday hasadı devam ediyor.

  Yaklaşık 2 hafta önce hasadına başlanan buğday için 240 biçerdöver aynı anda tarlaya girdi. Bin 200 işçinin çalıştığı hasat döneminde biçerdöverlerin topladığı buğdayı depolara taşıması için 131 kamyondan yararlanılıyor.

  200 BİN TON BUĞDAY REKOLTESİ BEKLENİYOR

  Tarım Haberleri: Bu yıl 200 bin ton buğday elde etmeyi planladıklarını söyleyen TİGEM Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdür Yardımcısı Osman Topçu: ”İşletmemizdeki güzlük ekilişlerin hasadına 25 Mayıs’ta mercimek ile başlandı. Toplam 658 bin 859 dekar alanda hasat gerçekleştirilecektir. Hasat faaliyetimizde 240 biçerdöver, 131 kamyon ve bin 200 işçi çalışmaktadır. Arpa, tohumluk fiğ ve kırmızı mercimek hasatlarımız tamamlandı. Sulu şartlarda tohum üretimi için ekilişi yapılan 377 bin 206 dekar buğday alanlarında 5 Haziran itibarıyla hasada başladık. Yaklaşık 20-25 günlük bir sürede hasadın bitirilmesi hedeflenmektedir. Buğdaydan toplamda 200 bin ton mahsul bekliyoruz” diye konuştu.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×