Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  400 ÇİFTÇİYE 4 BİN TAVUK DAĞITILDI

  Son Dakika Tarım Haberleri: İzmir Seferihisar Belediyesi, çiftçilere ek gelir sağlamak amacıyla proje hazırladı.

  ”Köy Yumurtası Üretim” projesi kapsamında 400 aileye toplam 4 bin yumurta tavuğu dağıtıldı.

  KÖY YUMURTASI ÜRETİM PROJESİ

  Haberler Tarım: Seferihisar Belediyesi, çiftçilere ek gelir kaynağı sağlayacak ve vatandaşların güvenilir gıdaya erişimini kolaylaştıracak “Köy Yumurtası Üretim” projesini hayata geçirdi.

  Proje ile 400 aileye “ataks” cinsi tavuk dağıtıldı.

  Tavuk dağıtımına katılan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin: “Her aileye 10’ar adet olmak üzere toplam 4 bin tavuk dağıttık. Tavuklardan elde edilecek yumurtalara da alım garantisi verdik. Çiftçilerimize ek gelir sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

  HER AİLEYE 9 TAVUK VE BİR HOROZ VERİLDİ

  Tarım Haberleri: Seferihisar Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, geçtiğimiz nisan ayında “Köy Yumurtası Üretim” projesini hayata geçirdi.

  Muhtarlıklarla işbirliği içinde başlatılan proje ile köylülerin başvuruları değerlendirildi. Alınan başvurular sonucunda Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in katılımıyla 400 aileye tavuklar dağıtılmaya başladı.

  Her aileye “ataks” cinsi 9 yumurta tavuğu ve birer horoz dağıtıldı. Tavuklar 1 yıl boyunca kesilemeyecek ve satılamayacak. Ayrıca hayvanların bakım alanlarında kimyasal ürün kullanımına izin verilmeyerek vatandaşların güvenilir gıdaya erişimi sağlanacak.

  Dağıtım sırasında projeden yararlanan vatandaşlar, tavukların bakımı ve beslenmesi ile ilgili bilgilendirildi.

  Dağıtıma katılarak vatandaşlarla sohbet eden ve projeyle ilgili açıklama yapan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin: “Bugün hem yumurta tavukçuluğunu geliştirmek, hem de çiftçiye destek maksatlı tavuk dağıtımına başladık. 400 aileye 4 bin tavuk dağıtacağız. Ayrıca yumurtalara alım garantisi veriyoruz. İsteyen ailelerin yumurtalarını Seferihisar Belediyesi olarak yumurtaları alıp Halk Market’imiz de satacağız” diye konuştu.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×