Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  ANTALYA VE MERSİN’İ SEL VE DOLU VURDU

  Son dakika tarım haberleri: Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle dere taştı, domates seraları sular altında kaldı.

  Mersin’in Erdemli ilçesinde etkili olan dolu, sebze ekili tarlalar ile meyve bahçelerinde ağır hasara neden oldu.

  5 BİN DOMATES FİDESİ, FASULYE VE BİBER FİDELERİ ZARAR GÖRDÜ

  Gazipaşa’da etkisini gösteren dolu ve sağanak yağış, ilçede aralıklarla şiddetini arttırdı.

  Sağanak yağış yedeniyle Gazipaşa’ya bağlı Beyrebucak Mahallesi’nde, Şanlı ailesine ait 1,5 dönümlük domates serası dere yatağından taşan sulara teslim oldu. 2 buçuk dönümlük 2 ayrı serada ekili olan toplamda 5 bin adet domates fidanı ile serada bulunan fasulye ve biber fidanları zarar gördü.

  ÜRETİCİ: “DERE YATAĞI BİLİNÇSİZCE GENİŞLETİLDİ, SERALAR ZARAR GÖRDÜ”

  Fatma Şanlı: “Burada karayollarına ait suyun aktığı bir dere vardı. Dere yatağı değiştirildiği için camekanım zarar gördü. Ürünlerimin hepsi ziyan oldu. Toplamda 5 bin adet domates fidanım sular altında kaldı. Yetkililerden yardım istiyorum” dedi.

  ERDEMLİ’DE DOLU SERAYI ÇÖKERTTİ, AÇIKTAKİ ÜRÜNLERE HASAR VERDİ

  Tarımdan haberler: Mersin’in Erdemli ilçesinde ise akşam saatlerinde yaşanan şiddetli sağanak yağış ve dolu, tarım alanlarında zarara neden oldu.

  Tarımsal üretim yapılan Koyuncu Mahallesi’nde dolunun ağırlığına dayanamayan 2 sera yıkıldı, bazı noktalarda açıkta yetişen sebze ve meyvelerde zarar oluştu.

  HASAT EDİLMEYİ BEKLEYEN ÜRÜNLER ÇÖP OLDU

  Tarımsal üretimin yoğun olarak gerçekleştirildiği bölgelerde dolu özellikle fasulye ekili tarlalara, çiçeklerin meyveye dönüştüğü limon başta olmak üzere narenciye bahçelerine, yenidünya, kayısı, erik gibi hasadı süren meyve bahçelerinde yer yer ağır zarara neden oldu. Tarım haberlerinde Erdemli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından tarla ve bahçelerde ön hasar tespit çalışmaları başlatıldı.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×