Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  ATIL ARAZİLER EKONOMİYE KAZANDIRILDI

  Tarım Haberleri: Manisa Şehzadeler Belediyesi tarafından atıl arazilerin ekonomiye kazandırılması projesi kapsamında 50 dönümlük alanda tarımı yapılan 690 balya saman bölgedeki 230 üreticiye, ikinci ürün olarak ekilen mısır ise 212 üreticiye 400’er kiloluk 212 paket silajlık yem olarak ücretsiz sunuldu.

  50 DÖNÜM ARAZİ TARIM ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

  Şehzadeler Belediyesi tarafından Sancaklıbozköy Mahallesi’ndeki atıl durumda olan 50 dönümlük arazi, verimli bir tarım alanına dönüştürüldü. Bu yılın birinci ürünü olarak ekilen buğdaydan elde edilen 690 balya saman, bölgedeki 230 üreticiye dağıtıldı.

  Aynı proje kapsamında ikinci ürün olarak ekilen mısır ise 212 üreticiye 400’er kiloluk 212 paket silajlık yem olarak ücretsiz olarak sunuldu. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, tarım projelerinin sadece atıl arazilerin değerlendirilmesi açısından değil, aynı zamanda çiftçilere ekonomik destek sağlamak amacıyla hayata geçirildiğini belirtti.

  Bu projelerin çiftçilere daha verimli üretim imkanı sunarak kırsal kalkınmayı desteklediğini vurgulayan Başkan Çelik: Şehrimizin tarım potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için çaba sarf ediyoruz. Bugün dağıttığımız saman ve silajlık yem ile çiftçilerimizin elini güçlendirmeyi hedefliyoruz, dedi.

  Proje kapsamında elde edilen ürünlerin çiftçilere ücretsiz dağıtılması, bölgedeki tarım sektörüne olan destekleri artırarak ekonomik sürdürülebilirliği sağlamayı amaçlıyor. Şehzadeler Belediyesi, gelecek dönemde de benzer projelerle tarım alanında çiftçilere destek vermeye devam edeceğini açıkladı.

  YEMLER ÇİFTÇİYE ÜCRETSİZ DAĞITILDI

  Şehzadeler Belediyesi’nin kendilerine ücretsiz bir şekilde dağıttığı saman balyaları ve silajlık yem paketlerini alan üreticiler, mutluluklarını dile getirerek projeyi hayata geçiren ve kendilerini her zaman destekleyen Şehzadeler Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teşekkür ettiler.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×