Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  BALIK ÇOK ANCAK ALAN YOK!

  Tarımdan haber: Karadeniz’de son zamanlarda sezonun en bereketli sezonu yaşanırken farklı balık çeşitleri tezgahları süslüyor. Balıkçılar, balık fiyatlarının Ramazan öncesine göre daha ucuz olmasına rağmen vatandaşın rağbet göstermediğini belirtirken, kg fiyatı en ucuz balık türü olan istavritin kilosu 40-50 TL’den satılıyor.

  BALIK SATIŞLARI DURGUN

  Trabzon Balık Hali’nde farklı balık çeşitleri tezgahları süslerken balıkçılar, satışların bugünlerde durgun olmasından yakınıyor. Ramazan’da balığa olan ilginin Ramazan öncesine göre azaldığını, fiyatların da gayet makul olduğunu belirten balıkçılar en ucuz fiyata sahip olan istavrite bile ilginin olmadığını belirtiyorlar.

  BALIK FİYATLARI 40 TL’DEN BAŞLIYOR

  Balıkçı esnaflarından Erkan Keleş, Ramazan’da satışların durgun geçtiğini belirterek “Her şey bol. Ramazan’dan önce balık daha çok satılıyordu, Ramazan geldi satışlar durdu. Mezgit 75 TL, istavrit 40 TL, Somon Ramazan’dan önce 150-200 TL idi, şimdi 125 TL. Dolayısıyla fiyatlar bayağı düştü ama vatandaş yemiyor, sebebini de bilmiyoruz. Balık Ramazan’dan önce daha bol idi daha pahalı idi, Ramazan’da da bol fiyatı ise daha ucuz. En ucuz balık istavrit kilosu 40 TL” dedi.

  Balıkçı esnaflarından Mehmetcan Örseloğlu, balık fiyatlarının makul olmasına rağmen vatandaşın balığı tercih etmediğini kaydederek, “Bu sezon bolluk bereket sezonu diyebiliriz. Sezon başından beri balık hiç hız kesmedi fiyatlar da gayet makul. Balık ucuz olmasına rağmen vatandaş daha çok tavuk etine yöneliyor. Balık ucuz olmasına rağmen vatandaşın tüketmemesine şaşırıyoruz. İstavrit 50 TL, mezgit 125-150 TL, sargan 250 TL, sarıkulak 75-100 TL, hamsi 100 TL, levrek 200 -300, somon 150 TL, tirsi 50 TL, kupez 50 TL, barbun 200-250 TL. Fiyatlarımız Ramazan öncesine göre aynı, gayet makul “diye konuştu.

  EN PAHALI BALIK 300 TL

  Balıkçı esnaflarından Emin Avcı ise balık çeşidinin çok olduğunu ancak alan olmadığından yakınarak “Fiyatlarımız gayet normal. İstavrit 40-50 TL, somon 150, alabalık 125 TL, levrek, çipura 200-250 TL, mezgit 150-300 TL, yerli hamsi 150 TL, sargan 300 TL, barbun 250-300 TL. Fiyatlarımız Ramazan öncesine göre daha ucuz daha uygun. Ramazan’da balığa fazla talep yok. Genelde Ramazan’da balığa talep daha fazla olur ama bir haftadan beri fazla talep yok. Çeşit bol alan yok” ifadelerini kullandı.

   

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×