Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  BÖYLE VAHŞET GÖRÜLMEDİ!

  Tarımsal Haberler: Aydın’ın Köşk ilçesi yakınlarında henüz kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çok sayıda sokak köpeği zehirlendi. Sabah uyandığında bir sürü köpeği telef olmuş vaziyette görenlerin ihbarı üzerine bölgede inceleme yapan zabıta ekipleri Belediye Başkanı Nuri Güler’in talimatıyla soruşturma başlattı. Polis ve jandarma tarafından da el konulan olayda zehirli etlerin taşındığı kova poşete el konuldu.

  ONLARCA KÖPEK TELEF OLMUŞ VAZİYETTE BULUNDU

  Gece yarısı kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce Köşk Kaymakamlığı yakınında bulunan arazilerde ve Köşk Saman Pazarı Bölgesi’nde yaşayan sokak köpeklerine zehirli et dağıtıldı.

  Sabah uyanıp bölgeden geçen vatandaşlar yol kenarında ve bölgedeki arazilerin içerisinde çok sayıda sokak köpeği ile 3 tilkinin telef olduğunu görünce durumu Köşk Belediye Zabıtasına ihbar etti. Bölgeye gelen belediye ekipleri çok sayıda sokak köpeği ile 3 tilkinin telef olduğunu görünce durumu polis ve jandarmaya bildirdi.

  KOVA İÇİNDE ZEHİRLİ ET ATIKLARI BULUNDU

  Bölgeye gelen ekipler telef olan sokak köpeklerinin ağızlarından köpükler geldiğini görünce zehirlenme şüphesi üzerinde durdu. Daha sonra alanda yapılan incelemede ise bir kova ve poşet içerisinde zehirli et atıkları bulundu.

  Yapılan incelemelerin ardından telef olmuş sokak köpekleri ve tilkiler belediye ekipleri tarafından toplanırken, hem belediye hem de polis ve jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

  SALDIRININ FAİLLERİ ARANIYOR

  Aynı zamanda veteriner hekim olan Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, olayı kınayarak: Bugün Köşkümüzde sokak canlarımıza karşı menfur bir saldırı meydana gelmiştir. Bunu telin ediyorum. Lanetle kınıyorum. Biz de bu saldırın failleri ile alakalı çalışmalar başlattık. Zabıta ekiplerimiz anında müdahaleye başladılar. Bugün bu konuyla alakalı yapılacak olan bütün araştırmaların neticesini tekrar kamuoyu ile paylaşacağız. Bu işlemi yapanların faillerinin mutlaka bulunması gerektiğine inanıyorum, diyerek konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×