Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  BÜYÜK ZİNCİR MARKETLERE YENİ DÜZENLEME “VERİLER TİCARET BAKANLIĞI İLE PAYLAŞILACAK”

  Perakende Ticarette Uygulanacak Kurallar ve İlkelerle ilgili yönetmelikte değişiklik yapıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan düzenlemeye göre, gıda perakende sektöründe hızlı tüketim mallarının satışıyla iştigal eden ve şube sayısı 200’den fazla olan zincir mağazalar, satışa sundukları ürünler ile şubelerine ilişkin verileri Ticaret Bakanlığı ile paylaşacak.

  Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan, Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik’te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Değişiklikle, yönetmeliğe “Veri Paylaşımı” başlıklı madde eklendi.
  Buna göre, perakende ticaretin etkin ve sürdürülebilir rekabet şartlarına göre yapılmasına yönelik politikaların geliştirilmesi, kamuoyunun aydınlatılması ve tüketicinin fiyat karşılaştırması yapabilmesine imkan sağlanması amacıyla gıda perakende sektöründe hızlı tüketim mallarının satışıyla iştigal eden ve şube sayısı 200’den fazla olan zincir mağazalar, satışa sundukları ürünler ile şubelerine ilişkin verileri Bakanlıkça belirlenen sisteme aktarmakla yükümlü tutuldu.

  Bu veriler, ilgili kurum, kuruluş ve kamuoyuyla paylaşılabilecek. Veri aktarımının usul ve esasları Bakanlıkça belirlenerek, ilgili zincir mağazalara bildirilecek.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×