Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  BÜYÜKÇEKMECELİ ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ

  Tarımdan Haberler: İstanbul Büyükçekmece’de çiftçilere Arpa Yulaf Tohumu Dağıtım töreni gerçekleştirildi.

  Program kapsamında 118 çiftçiye, 81 bin 970 kilogram arpa ve yulaf tohumu teslim edildi.

  118 ÇİFTÇİYE YAKLAŞIK 82 TON TOHUM VERİLDİ

  Büyükçekmece Güzelce’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından çiftçilere destek amaçlı Arpa ve Yulaf Tohumu Dağıtım programı düzenlendi.

  Program kapsamında Büyükçekmece’de üretim yapan 118 çiftçiye, 81 bin 970 kilogram arpa ve yulaf tohumu dağıtımı yapıldı. Program bitişinde ayrıca Büyükçekmece Belediyesi tarafından Güzelce’de yapımı tamamlanan Tarım Market’in açılışı gerçekleştirildi.

  İMAMOĞLU: “2020 YILINDAN BU YANA ÇİFTÇİYE DESTEK OLUYORUZ”

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, çiftçilere destek çıktıklarını kaydederek: “Çiftçilik yapmak isteyen, İstanbul topraklarını yeşertmek isteyen hemşehrilerimize nasıl destek olabiliriz diye baktık ve biz buradayız diyerek, İBB olarak 2020 yılından bu yana İstanbul’un çiftçilerine destek olmaya başladık. Gerçekten en çok gururlandığımız hizmetlerden birisini İstanbul’da hayata geçirdik” diye konuştu.

  RAFLARDA BÜYÜKÇEKMECE BALI SATILIYOR

  Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün: “Büyükçekmece, Çatalca, bu ilçelerde çiftçilikle uğraşan, vatandaşımızı hatırlayan, gören, ona el uzatan ilk belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’dur. 3 üniversite ile iş birliği yaptık. Vatandaşımızın eğitimi bitti. Eğitimlerden sonra gördük ki raflarımızda Büyükçekmece balı bile satılmaya başlandı. Demek ki Allah’ın verdiği aklı, bize emanet ettiği toprağı bilimsel olarak kullanırsanız Büyükçekmece’de her şey olur” dedi.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×