Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  ÇAY HASADI BAŞLADI

  Tarımdan haberler: Çay sezonunun açılmasıyla Rizeli çay üreticileri çay toplamak için bahçelere girmeye başladı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de yaptığı konuşmada 2023 yılı yaş çay alım fiyatını 11.30 olarak açıklamıştı.

  ÇAYKUR 10 MAYIS’TAN İTİBAREN ALIMLARA BAŞLADI

  Tarım Haberleri: Doğu Karadeniz’de 2023 yaş çay sezonunun açılmasıyla çay bahçeleri hareketlenmeye başladı.

  Rize başta olmak üzere Artvin, Trabzon ve Giresun’da çay üreticilerinin dört gözle beklediği çay hasadı için ÇAYKUR tarafından, 10 Mayıs itibariyle 2023 yaş çay sezonunun açıldığı duyuruldu.

  3 sürgün halinde toplanan yaş çay için sezonun verimli geçmesini bekleyen üreticiler 1. sürgün için çay toplama işlemine başladı.

  Rize’nin Pazar ilçesinde çay üretimi yapan Süleyman Görmüş isimli çay müstahsili, bu yıl çay bitkisinin verimli olduğunu ifade ederek; “Yaş çay sezonuna başladık. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Bol kazançlı olsun inşallah. Çayımız da güzel. Allah’a şükürler olsun bu yıl çayımız verimli” dedi.

  Bir başka çay müstahsili Serpil Basa ise bereketli bir sezon geçireceklerini düşündüğünü kaydederek; “Hayırlısıyla başladık. Allah hayırlı bereketli eder inşallah. Şükürler olsun çayımız bu yıl verimli. Çay taban fiyatından da memnunuz. Allah’a şükürler olsun” ifadelerini kullandı.

  YAÇ ÇAY ALIM FİYATI 11.3 TL

  Haberler Tarım: Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de yaptığı konuşmada 2023 yılı yaş çay alım fiyatının yüzde 64 artırılarak 11.30 liraya yükseltildiğini söylemişti.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×