Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  ÇEVREPINAR KÖYÜ, 3 YILDIR ÇEKİRGE İSTİLASINDA

  Son Dakika Tarım Haberleri: Gümüşhane’nin Şiran ilçesine bağlı Çevrepınar Köyü sakinleri sıkıntılı. Sebebi ise çekirgeler.

  3 yıldır köyü istila ediyor çekirgeler ve evlere, tarım arazilerine zarar veriyor. İlaçlama daha önce yapıldı ama sonuç alınamadı.

  ÇEKİRGELERİN İSTİLA ETTİĞİ KÖYDE VATANDAŞLARIN MAĞDURİYETİ SÜRÜYOR

  Gümüşhane’nin Şiran ilçesine bağlı Çevrepınar Köyü’nde sayıları binleri aşan çekirge istilası yaşanıyor.

  Köyün içerisinde ve tarım arazilerinde yer alan çekirgeler evlere girerken, tarım arazilerine de zarar veriyor.

  Son 3 yıldır bu sorunu yaşadıklarını ve bu yıl çekirge sayısında büyük bir artış olduğunu dile getiren Çevrepınar Köyü sakinleri ise yetkililerden çekirge sorununa çözüm bulunmasını istiyor.

  ÇEKİRGELER EVLERE KADAR GİRİYOR

  Haberler Tarım: Çevrepınar köyünde 3 yıldır bu sorunla mücadele etmeye çalıştıklarını söyleyen köy sakini Ali Yıldız: “Görüyorsunuz manzara açık ve net ortada. Çekirgeler neredeyse bizi yiyecekler evlerden içeri giriyorlar, devletimizden ilaçlanmasını bekliyoruz. Burası 3 senedir bu halde ama en çok bu sene bu kadar oldu. İlaç verdiler ama o fayda etmedi, yeterli değil” diye konuştu.

  Çekirgelerin evlerin camına kadar geldiğini söyleyen Cemal Gedik ise; “Kapıyı açık bırakınca hemen eve giriyorlar. Yemek kokusuna çok meraklılar kokuyu alınca hemen cama geliyorlar” dedi.

  “ÇEKİRGELER BİZİ YİYOR, BEZDİK”

  Tarımdan Haber: Çekirgelerin evin her noktasına girdiğini aktaran Fatma Gül de; “Çekirgeler bizi yiyor onlardan bezdik. Öldürüyoruz ama günaha mı kalıyoruz bilmiyorum. Eve giriyorlar, yatağa giriyorlar her yere geliyorlar, mutfağa giriyorlar. Ekipler gelsin bize yardım etsinler, ilaçlayıp kurtarsınlar bizi” ifadelerini kullandı.

  Öte yandan Şiran İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ise ilaçlama çalışmasına başladı.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×