Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  DEPREM BÖLGESİNDE, KIRSAL KALKINMA PROJELERİNDE DEĞERLENDİRME SÜRELERİ UZATILDI

  Kırsal kalkınma destekleri kapsamında altyapı projelerinin değerlendirilme süreleri depremin etkili olduğu Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da 8 Mayıs’a, diğer illerde ise 10 Mart’a kadar uzatıldı.

  Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ’i Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Hibe desteği başvuruları 20 Ocak’ta sona ererken, il proje değerlendirme komisyonunun toplantı yapma süresi başvuruların bitiş tarihinden itibaren 3 iş günü, değerlendirme süresi ise toplantının ardından en geç 30 gün olarak belirlenmişti.

  Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle il proje değerlendirme komisyonunun görev süresi en geç 24 Şubat’ta sona erecekken tebliğe eklenen geçici maddeyle, 2022-2023 başvuru dönemi için Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da 8 Mayıs’a, diğer illerde ise 10 Mart’a kadar uzatıldı.

  Öte yandan, Bakanlığın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ’i de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×