Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  DEPREMZEDE YETİŞTİRİCİLERE HAYVAN DAĞITIMI TAMAMLANDI

  Tarım ve Orman Bakanlığı Son Dakika Haberleri: Malatya’da asrın felaketinde hayvanlarını kaybeden yetiştiricilere Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gönderilen 555 büyükbaş ile 3 bin 250 küçükbaş hayvanın dağıtımı tamamlandı.

  DEPREM MALATYA’DA KÜÇÜKBAŞ VE BÜYÜKBAŞ HAYVANLARI TELEF ETTİ

  Malatya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ergül Günaydın, deprem sürecinde yapılan yem yardımı ve hayvan dağıtımı hakkında açıklama yaptı.

  Malatya’da üreticiler olarak depremde çok ciddi yaralar aldıklarını söyleyen Günaydın: Çok ciddi kayıplar, maddi, manevi olarak kayıplarımız oldu. Gıdanın insan yaşantısındaki önemi hiçbir zaman konuşulmaz ve bunun en güzel örneğini de pandemi döneminde gördük. İnsanlar gıdaya ulaşamadı ama biz üreticiler olarak hiçbir zaman, gıdayla ilgili, üretimle ilgili pozisyonumuzdan geri çekilmedik ve daha da çok üreterek insanlığa hayatlarına devam edebilmeleri için üretime katkı sunduk, dedi.

  DEPREMDE MALATYA’DA 3 BİN 250 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN TELEF OLDU

  Asrın felaketinde Malatya’da yaklaşık 3 bin 250 küçükbaş hayvan kayıpları olduğunu ifade eden Günaydın, bunun yanı sıra 555 adette büyükbaş hayvan kayıplarının olduğunu söyledi.

  Deprem sonrası hükümetin yetiştiricilerin yanın da olduğunu de işletmelere üretimin devam edilmesi için katkılar sunulduğunu belirten Günaydın: Devletimizin yolladığı hayvanlar üreticilerimize teslim edildi. Ve hayvan kalitesi adına verimin yüksek olduğunu söyleyebiliriz, şeklinde konuştu.

  2023 yılında buzağı desteklemesinde Malatya ile aynı statüdeki 22 ilde desteğin yanı sıra artı olarak 400 TL fazladan verildiğini de ifade eden Günaydın: 400 TL buzağı ilave desteğinin Malatya’ya da verilmesini üreticilerimiz adına bekliyoruz. Çünkü deprem yaşadık, zorluklar gördük bu destek işletmelere katkı olacak, dedi.

  ÜRETİCİ TMO’DAN ARPA VE MISIR DESTEĞİ BEKLİYOR

  TMO’dan arpa ve mısır desteği de beklediklerini kaydeden Günaydın: Cüzi bir rakamla ya da hibe şeklinde hayvancılığa bir katkı sunmalarını bekliyoruz. Bu anlamda da inşallah olumlu olacağını da düşünüyoruz, ifadelerine yer verdi.

  Malatya’da deprem sonrası bakanlık tarafından verilen hayvan desteğinde dağıtımların tamamlandığını da ifade eden Günaydın: Toplamda 3 bin 250 küçükbaş, 550’de büyükbaş hayvan dağıtımını kazasız, belasız dağıttık. Üreticiler de inşallah bu anlamda hem hayrını görürler, hem de ülke ekonomisine katma değer olarak sağlarlar, diye konuştu.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×