Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  DESTEK ALDI 230 KOYUNLUK SÜRÜ SAHİBİ OLDU

  Adana’nın İmamoğlu ilçesinde yaşayan Esme Elle, devlet desteğiyle başladığı hayvancılıkta bugün 230 koyunluk sürünün sahibi oldu.

  2016 YILINDA GENÇ KADIN GİRİŞİMCİ DESTEĞİ ALDI

  33 yaşındaki 4 çocuk annesi Esme Elle, 2016 yılında devletten aldığı Genç Kadın Girişimci Desteği ile 40 koyun satın aldı.

  40 koyunu 4 çocuğundan ayırmayan Elle, onlara evlatları gibi baktı. Yedi yılda koyunların sayısı 230’a ulaştı.

  Elle, 4 çocuk annesi bir ev hanımıyken şimdi 230 koyunluk bir sürünün sahibi oldu.

  “HEM ÇOCUKLARIM BÜYÜYOR HEM DE HAYVANLARIM”

  Esme Elle, eşi ile birlikte kimseye muhtaç olmadan ailesinin çocuklarının geçinimi sağladıklarını ifade ederek, “2016 yılında Genç Kadın Girişimci Desteği ile İmamoğlu İlçe Tarım Müdürlüğü’müz tarafından devletimizin desteği ile 40 koyun aldık. Orada otlatma yerimiz kısıtlı idi Kozan’a geldik. Burada da şikayet ettiler. Bende yer kiraladım. Burada otlatıyorum. 40 koyun hibe ile başladım şu an 230 koyunum var. Kimseye muhtaç olmadan burada hayvanlarıma bakıyorum. Çocuklarım bunların sayesinde büyüyor” dedi.

  MALİYETLER ÇOK ARTTI, HAYVANCILIK YAPMAK ZORLAŞIYOR

  Esme Hanım: “Bizim için önceden iyiydi son iki yıldır her şey çok pahalı. Biraz fiyatlar düşerse hayvanlarımız daha iyi olur. Eğer yem ve mera desteği verilirse hedefim daha büyük bir sürüye sahip olmak. Hayvan üretimine devam ederim, bu bizim işimiz bu. Onlara eşimle birlikte bakıyorum. Kuzu zamanı zor, kuzular ayrı ilgi istiyor. Yer sorunum çözülse hayvanlarımız daha verimli olur” ifadelerini kullandı.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×