Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  EDREMİT’TE ZEYTİN BAHÇELERİNDE HASAT ZAMANI

  Tarımdan Haberler: Balıkesir’in Edremit ilçesinde Kazdağları eteklerindeki zeytinlik alanlarda zeytin hasadı başladı.

  Edremit Belediyesi’ne ait arazilerden toplanacak zeytinlerden, bu sene yaklaşık 30 ton zeytinyağı üretilmesi hedefleniyor.

  60 BİN ZEYTİN AĞACI BULUNUYOR

  Edremit ilçesinde yaklaşık 60 bin zeytin ağacına sahip olan Edremit Belediyesi ekipleri hasat mevsimi ile birlikte çalışmalarına başladı.

  Belediye Başkanı Hasan Arslan: “Edremit Belediyesi’nin mülkiyetinde bulunan zeytinliklerimizde, kendi personelimiz ile bugün yeni sezon hasadımıza başladık. İki sezondur da özenle seçilen belli noktalarda belediyemiz adına hasat ediyoruz. Bu zeytinleri işleyip zeytinyağı haline getirip halkımızın tüketimine sunuyoruz. Edremit için zeytin en önemli değer. Bu değeri çok daha yücelteceğiz. Bu da Edremit için çok büyük bir prestij olacak. Yeni hasat sezonunun hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.” dedi.

  HEDEF 30 TON ZEYTİNYAĞI ÜRETİMİ

  Edremit Belediyesi mülkiyetinde bulunan zeytinliklerde Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından 60 bin zeytin ağacında yapılan keşif çalışmalarında, bin 800 çuval zeytin tespiti yapıldığı ve yaklaşık 30 ton civarında zeytinyağı üretimi hedeflendiği öğrenildi.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×