Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  EKMEĞE TEMMUZ’DA ZAM GELİYOR

  Tarım Dünyası: Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı Türkiye genelinde ekmek fiyatlarının temmuz ayı başından itibaren 7 ile 7.5 lira arasında olacağını açıkladı.

  TEMMUZ BAŞINDA EKMEK 7- 7,5 TL ARASINDA OLACAK

  Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı Türkiye genelinde ekmek fiyatlarının temmuz ayı başından itibaren 7 ile 7.5 lira arasında olacağını açıkladı.

  Ankara’daki Federasyon genel merkezinde açıklama yapan Balcı: “2022 yılında ekmek fiyatlarının 10 lira olacağı söylendi. Ancak biz tüm olumsuzluklara rağmen ekmeği 5 liradan sattık” dedi ve şunları söyledi: “Un fiyatlarındaki artışı, asgari ücretteki artışı ve işletme giderlerindeki artışı da düşünerek fırıncılar en makul artış seviyesinde kalacak. Temmuz ayından itibaren 200 gram ve 210 gram aralığındaki ekmeğin fiyatı 7 ile 7.5 lira arasında olacak”

  EKMEĞİN 10 TL OLMASI SÖZ KONUSU DEĞİL

  Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, açıklamasında; “Ekmek fiyatının 10 lira olması söz konusu değildir. Un desteğinin kesilmesi, asgari ücret zammı ve işletme giderlerindeki artış ekmek fiyatının artması için zaruriyet oluşturdu. En makul fiyatı illerde Oda Başkanları kendi illerindeki giderlere göre maliyet hesabı yaparak müracaat edecekler. Türkiye’nin tüm illerinde ekmeğin kilogramının 35,5 liranın üzerinde olmaması için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×