Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  ESK, ŞARKÜTERİ ÜRETİMİ YAPAN FİRMALARA KARKAS SATIŞI YAPACAK

  Son dakika tarım haberlerinde bugün ESK ay sonuna kadar şarküteri üretimi yapan firmalara karkas satışı yapacağını ve canlı kesimlik büyükbaş hayvanlardan elde edilecek karkasların satış fiyatı, canlı hayvanda KDV hariç kilogram başına 90 lira olacağını duyurdu.

  ESK MAYIS SONUNA KADAR SATIŞ YAPACAK

  Et ve Süt Kurumu (ESK), kırmızı et endüstrisi alanında (şarküteri üretimi yapan) faaliyet gösteren firmalara, mayıs sonuna kadar 16 bin baş canlı kesimlik büyükbaş hayvanlardan elde edilecek karkas (sakatat, deri ve yan ürünler dahil) satışı yapacağını duyurdu.

  ESK İNTERNET SİTESİNDEN DUYURDU

  Tarımdan Haberler: ESK’nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Kurum tarafından kırmızı et endüstrisi alanında (şarküteri üretimi yapan) faaliyet gösteren firmalara ay sonuna kadar 16 bin baş canlı kesimlik büyükbaş hayvanlardan elde edilecek karkasların (sakatat, deri ve yan ürünler dahil) satışı yapılacak.

  SATIŞ FİYATI KDV HARİÇ 90 LİRA OLACAK

  Canlı kesimlik büyükbaş hayvanlardan elde edilecek karkasların satış fiyatı canlı hayvanda KDV hariç kilogram başına 90 lira olurken, satışla ilgili detaylar Kurumun internet sitesinde yayınlanan “Canlı Büyükbaş Hayvanlardan Elde Edilecek Karkas Satış Usul ve Esasları” metninde belirtildi.

  Başvurular ESK Genel Müdürlüğü’ne yapılacak.

  EVRAKLARI EKSİK OLANLARIN BAŞVURUSU KABUL EDİLMEYECEK

  Tarım Haberleri: Kurumdan daha önceki satışta canlı büyükbaş hayvanlardan elde edilecek karkas satın alan firmalar, başvuru formu ve kesim sözleşmesini imzalayarak müracaat edecek olup, satış usul ve esaslarında belirtilen diğer belgeleri tevdi etmeyecek. İlk defa başvuruda bulunan firmaların ise satış usul ve esaslarında belirtilen evrakları eksiksiz şekilde teslim etmesi gerekecek

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×