Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  GIDA SAHTEKARLARI YAKALANDI

  Ramazanın gelmesiyle birlikte gıda sahtekarları da ortaya çıktı. Kayseri’de ekipler bir depoya düzenledikleri baskında 26 ton sahte bal ele geçirdi.

  26 TON SAHTE BAL ELE GEÇİRİLDİ

  Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine Kocasinan ilçesine bağlı Yunus Emre Mahallesi Lokman Caddesi üzerinde bulunan bir depoya baskın düzenledi. Baskında sahte olduğu değerlendirilen 26 ton bal ele geçirildi.

  GIDA DENETİMLERİ DEVAM EDECEK

  İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin: “Ekiplerimizin almış olduğu bir ihbar neticesinde bölgede sahte olduğu daha öncede laboratuvar analiziyle de tespit edilmiş olan balları buradan kaldırıp kurumun bahçesine alacağız. Bununla ilgili gerekli yasal prosedürleri yerine getirdikten sonra imha edeceğiz. Ekiplerimiz yılın her günü olduğu gibi özellikle ramazan ayında biraz daha sıkı bir şekilde çalışmalarına devam ediyorlar. Tüm illerimizdeki Gıda Kontrol ekiplerimiz şu anda teyakkuz halinde” dedi.

  26 TON SAHTE BAL İMHA EDİLECEK

  Ramazan denetimlerini de gerçekleştirdiklerini söyleyen Şahin: “Söyleyecek çok fazla bir şey bulamıyoruz. Böyle bir dönemde insanların boğazından aşağı geçecek malzemeler üretenlerle de her zaman mücadele edeceğiz. Kantara girmedi ama teneke hesabıyla baktığımız zaman 26 ton civarında bal var. Bundan sonrası Savcılık ve Kolluk Kuvvetleri tarafından yürütülecek olan bir soruşturma olacaktır. İnsan tüketimine uygun olmadığını düşündüğümüz ürünlerin imhası için gereken çalışmaları yapacağız” ifadelerini kullandı.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×