Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  GÖRSENTAM 50 MİLYON TL DEĞERLEME ÜZERİNDEN YATIRIM ALDI

  Tarımsal işletmelere yapay zeka destekli tahmin ve erken uyarı sistemi sunan akıllı tarım girişimi GÖRSENTAM, 50 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı. 

  Tarımsal işletmelerin bitki korumaya yönelik doğru kararlar vermesine yardımcı olan ve çiftçiye akıllı danışmanlık sağlayan GÖRSENTAM, ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı’ ndan 50 Milyon TL değerleme üzerinden ilk tur yatırımını aldı.

  ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı Başkanı Mehmet BULDURGAN girişimin Lider Yatırımcısı olarak GÖRSENTAM girişimine bilgi birikimi ve tecrübelerini aktaracak.

  Meyve fidanı ve bahçecilik faaliyetleri sürdüren çiftçi bir aileden gelen ve tarımda var olan sorunların içerisinde yetişmiş bir ziraat mühendisi ve yazılım geliştiricisi olan Mert Demirel tarafından 2020 yılında Bursa Ulutek Teknopark’ da kurulan GÖRSENTAM, ilk MVP ürünü çıkarak tarım işletmelerince kullanılmaya başlanmıştır. Devam eden ür-ge çalışmalarını da tamamlayan girişim, teknolojisini patentleyerek bugün tarım işletmelerine ve tarım bakanlığına hizmet veriyor.

  GÖRSENTAM, “HASSAS TARIMIN ÖNEMLİ BİR PARÇASI HALİNE GELDİ”

  Tarımsal bir meteoroloji istasyonu ile araziden veri toplayan ve bu verileri yapapay zekâ ile yorumlayarak tarımsal hastalık ve zararlı etmenlere karşı çiftçiye ne zaman ve hangi ilacı kullanması gerektiğini bildiren GÖRSENTAM, ürünü tabana yaymak için önemli adımlar atıyor. Girişimin kurucusu ve CEO’ su Mert Demirel, “tüm donanımlarını firma bünyesinde yerli ve milli olarak geliştirdiğimiz tarımsal tahmin ve uyarı sistemini seri üretim hazırlıklarını tamamlayarak akıllı tarım pazarını genişleteceklerini ve ürünü kiralama modeline geçerek her kesimin kullanabileceği maliyetlere indireceğini” belirtti.

  GÖRSENTAM girişimi Lider Yatırımcısı Mehmet Buldurgan ise tarımda teknolojinin gelişimine vurgu yaparak “tarım sektörünün stratejik öneme sahip olduğu ülkemizde tarım teknolojilerinin gelişmesine ve globalleşmesine önem verdiklerini, bu sebeple ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı olarak akıllı tarım girişimi GÖRSENTAM’ a yatırım yaptıklarını” aktardı.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×