Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  HİSSE DOLANDIRICILARINA 3 BİN 660 YIL HAPİS İSTENDİ

  Son Dakika Tarım Haberleri: Bursa’nın Osmangazi ilçesinde kurban bayramında hisse adı altında bin 800 kişiden para toplayan baba-oğul, kokmuş ve bozuk etleri gönderdiği iddiasıyla göz altına alınmış ve nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklanmıştı.

  Sanıklar hakkında iddianame tamamlandı. Savcı 3 bin 660 yıl hapis cezası istedi 3 kişi için.

  KURBAN BAYRAMI’NDA HİSSE DOLANDIRICILIĞI

  Kurban Bayramı’nda Bursa’da işlettikleri et restoranından büyükbaş kurban hissesi alanlara, bozuk kıyma ve et ile salam dağıtıldığı iddiasıyla, tutuklu sanıklar Ali Açıkgöz ve oğlu Enes Açıkgöz ile tutuksuz sanık M.A. hakkında 3 bin 660 yıl hapis cezası istendi.

  BİN 800 KİŞİYİ DOLANDIRDILAR

  Bursa’nın Osmangazi ilçesi Demirtaş Mahallesi’nde faaliyet gösteren et restoranı işleten Enes Açıkgöz ile babası Ali Açıkgöz, toplam bin 800 kişiyle anlaşıp kurban hissesi sattı.

  Kurban vekaleti alan işletme sahipleri, etlerin paketlenmiş kıyma ve vakumlanmış bütün et şeklinde teslim edileceğini ifade etti. Kesilen kurbanlıkların etleri, bayramın birinci gününden itibaren hak sahiplerine dağıtılmaya başlandı.

  Bayramın ikinci günü etlerini teslim almaya gelen kurban sahiplerinden bazılarıyla firma sahipleri arasında, etlerin bozuk olduğu ve dini usullere uygun kesilmediği iddiaları üzerine tartışma yaşandı.

  3 BİN 800 TON ET İMHA EDİLDİ

  Mağdurlar toplanarak işletmenin önüne gitti ve polis, zabıta, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

  Ekiplerin incelemesinde, restoranın soğuk hava deposunda koli içerisinde paketlenmiş kıyma, kuşbaşı ve sucuk gibi ürünlerin üretim ve paketleme yeri ile fatura ve taşıma belgelerinin eksik olduğu anlaşılarak, deponun da ruhsatsız işletildiği tespit edildi. İncelemelerin ardından ekipler 3 ton 800 kilogram eti imha etti.

  BABA VE OĞLU TUTUKLU YARGILANIYOR

  Etlerin bozuk ve dini usullere göre kesilmediğini iddia eden hisse sahiplerinin şikayeti üzerine, işletme sahibi Enes Açıkgöz ve yanında yönetici olarak çalışan babası Ali Açıkgöz ile kız kardeşi M.A., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

  Şüpheliler, savunmalarında: “Biz kimseyi dolandırmadık” dedi.

  111 kişinin şikayetiyle adliyeye çıkarılan baba ve oğlu, ‘Dini duyguları sömürerek dolandırıcılık’ suçundan çıkartıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı. M.A. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  SANIKLAR 2 MİLYON 598 BİN TL TOPLAMIŞ

  Cumhuriyet savcısının 35 günde hazırladığı iddianamede sanıklar, ‘Dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık’ suçundan yargılanıyor.

  2’si tutuklu 3 sanık, her 1 müştekiye yönelik eylemlerinden dolayı 10 yıla kadar olmak üzere, 3 bin 660’ar yıla kadar hapis ve adli para cezası istemiyle, Bursa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

  Sanıklar toplamda 2 milyon 598 bin 600 lira menfaat temin ettikleri de iddianamede yer aldı.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×