Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  HUBUBAT ÜRÜNLERİ İTHALATINA GÜMRÜK VERGİSİ GELDİ

  Tarımdan haberler: Bosna Hersek hariç tüm ülkelerden yapılan bazı hububat ithalatına uygulanan gümrük vergisi 1 Mayıs’tan itibaren yüzde 130’a çıkarılacak.

  1 MAYIS’TAN İTİBAREN GÜMRÜK VERGİSİ YÜZDE 130 OLACAK

  Son dakika tarım haberleri: Resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Bosna Hersek hariç tüm ülkelerden yapılan bazı hububat ithalatına uygulanan gümrük vergisi 1 Mayıs’tan itibaren yüzde 130’a çıkarılacak.

  İthalat rejimi kararına ekli I sayılı liste 10. Fasıl’da yer alan; adi ve kızıl buğday ve durum buğdayı, mahlut, çavdar, yulaf, beyaz ve maltlık arpa, mısır ve darı ithalatına, karara eklenen dip not uyarınca 30 Nisan’a kadar sıfır gümrük vergisi uygulanması hüküm altına alınmıştı.

  SİNGAPUR’DAN YAPILAN İTHALATA YÜZDE 16,2

  Tarımdan haberlerde bugün Resmi Gazete’de yayımlanan ithalat rejimi kararında değişiklik yapan Cumhurbaşkanı kararına göre, AB, Birleşik Krallık, Gürcistan, Güney Kore, Malezya, Kosova, Venezuela, D-8 ülkeleri ve Tercihli Ticaret Sistemi’ne (TPS-OIC) dahil ülkeler de dahil olmak üzere tüm ülkelerden yapılan adi ve kızıl buğday ve durum buğdayı, mahlut, beyaz ve maltlık arpa, mısır ve darı ithalatının gümrük vergisi, 1 Mayıs’tan itibaren geçerli olmak üzere yüzde 130’a yükseltildi.

  Düzenlemeyle Singapur’dan yapılan çavdar, beyaz arpa, yulaf, mısır ve darı ithalatına yüzde 16.2 gümrük vergisi uygulanmasına hükmedildi.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×