Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  İDA SERGİ, CUMHURİYET’İN 100. YILINDA
21 KADIN SANATÇI İLE GELECEĞE İZ BIRAKACAK

  Armağan Portakal, Anıt Zeytin Ağacı İDA Onuruna Sanat Sergisi’ni ikinci kez organize ediyor.

  Cumhuriyetin 100. yaşına da yakışan YÜZ’ler temalı sergide 21 kadın sanatçı, farklı disiplinler ve farklı malzemelerle ürettikleri eserlerini Pintura Urla Sanat Galerisi’nde sergileyecek.

  Armağan Portakal, 21 değerli kadın sanatçının eserlerinin buluşacağı YÜZ’ler temalı karma sergisini 28 Ekim’de Pintura Urla Sanat Galerisi’nde sergileyemeye hazırlanıyor. Bugünün yaşanmışlıkları ile geleceğe iz bırakmaya hazırlanan sergi 26 Kasım’a kadar ücretsiz gezilebilecek.

  Dünyaca ünlü seramik sanatçısı Bingül Başarır’ın onur konuğu olarak katılacağı sergi, taş, seramik, cam, gümüş, yağlı boya, porselen, kırkyama, altın, nakış, minyatür, tezhip, cam mozaik gibi farklı disiplinler ve malzemelerle dolu eserleri içeriyor.

  CUMHURİYET’E ARMAĞAN

  İda Sergi Organizatörü Armağan Portakal, sergiyi Cumhuriyet’imizin 100. doğum gününe hediye ettiğini belirterek: “Sanat iyileştirir. Sanat yüzleştirir. Sanat arşivdir. Emeğin, sanatın, zanaatın paha biçilmez oluşu büyüleyici. Bu değerler, yönümü belirliyor. Peşinden koştuğum hayaller ve arkasında duracağım kararlarla adım atmamı sağlıyor. Bugünden geleceğe bir iz bırakmaya neden oluyor. Sesimiz güçlü. Sözümüz çok. Farklı disiplinler, farklı malzemelerle oluşan YÜZ’ler sergimizi Cumhuriyet’imizin 100. doğum gününde, Atatürk’e büyük saygıyla sunuyorum.” dedi.

  TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDEN KATILIM SAĞLANACAK

  Türkiye’nin farklı kentlerinden katılımın olacağı İda Sergi Sanatçıları ise; Bingül Başarır, Anıl Sayın, Ayşe Burcu Gezer, Ayşegül Veryeri, Ayşın Aksu, Ayzıt Uysal, Demet İper Dicle, Deniz Çakmakçı, Filiz Adıgüzel, Funda Alkan, Meral Uzman, Özlen Yücelmiş, Pelda Aytaş, Pınar Baklan, Seda Başarır Ayarman, Serçin Mezhepoğlu, Sibel Akçil, Şükran Ünal, Tuba Batu, Yeşim Sanatçı ve Zeliha Eser.

  Sergi süresince sanat ve deneyim içerikli özel etkinlikler düzenlenecek; Bingül Başarır, Mine Çağlar, Nur Petek ve Yeşim Sanatçı da söyleşi ve deneyimleriyle sergiye renk katacak.

  28 EKİM’DE AÇILIYOR

  28 Ekim’de Pintura Urla Sanat Galerisi’nde açılacak olan İda Sergi, 26 Kasım 2023 tarihine kadar ücretsiz gezilebilecek. İda Sergi destekçileri ise; Blend1601 Kahve, Pintura Urla Sanat Galerisi, Buenas Lounge&Bistro ve İkona Creative oldu.

  Web sitesi: www.idasergi.com

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×