Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  İLK FINDIK 90 LİRADAN SATILDI

  Son Dakika Tarım Haberleri: Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Ordu’da yeni sezon fındık alımına başladı. 55 randıman gelen ilk fındık 90 liradan alınırken, üreticiler fiyattan memnun olduklarını belirtti.

  TMO, ORDU’DA FINDIK ALIMLARINA BAŞLADI

  TMO tarafından Ordu’da yeni sezon fındık alımına başlandı. Hazırlıklarını tamamlayan TMO, Gülyalı ilçesinde depo kiraladı.

  Sistem üzerinden randevu oluşturan üreticiler, fındıklarını TMO alım noktasına götürdü. TMO görevlileri de ilk olarak fındık çuvallarından numune aldı, ardından yapılan incelemede nem oranı kurtaran ve şartlara uygun olarak getirilen fındıklar depolara konuldu.

  TMO, önceden randevu alan üreticilerden Giresun kalite fındığın kilogramını 84, levant kaliteyi 82,5 ve sivri kaliteyi 80 liradan alırken ilginin yoğun olduğu görüldü.

  TMO’nun Ordu’daki deposunda 55 randıman gelen ilk fındık ise 90 liradan alındı.

  VALİ EROL: “ÜRETİCİLERİMİZİN FİYATTAN MEMNUN OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ”

  Ordu Valisi Muammer Erol, TMO’nun Ordu’da 3 noktada alım yaptığını söyledi.

  Alımlardaki fiyatlardan vatandaşların memnun olduğunu ifade eden Vali Erol: “İnşallah biz de arkadaşlarımızın bir yıllık elinin emeği, gözünün nuru meşakkat ile ürettikleri ürünleri fındıkların paralarını inşallah hayırlı işlere harcasınlar, bereketli olsun” dedi.

  SOYDAN: “SERBEST PİYASANIN İLERLEYEN GÜNLERDE TMO’NUN ÜZERİNE ÇIKACAĞINI TAHMİN EDİYORUZ”

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan fındık fiyatlarının bugün itibarıyla hayata geçtiğini söyledi.

  Soydan, serbest piyasanın şu anda TMO’nun altında seyrettiğini ancak ilerleyen günlerde fiyatların artacağını belirterek: “Serbest piyasanın TMO’nun üzerine çıkacağını tahmin ediyoruz. Üreticilerimiz bu sene fındığına çok iyi baktılar. Verimi arttırmak için de ellerinden geleni yapıyorlar” şeklinde konuştu.

  “55 RANDIMAN GELEN FINDIĞIM 90 LİRADAN SATILDI”

  TMO’ya ilk fındığını teslim eden Zeki Sezer isimli üretici: “Her yıl fındığımı TMO’ya teslim ediyorum. Bu yıl 55 randıman geldi ve fiyatı 90 liraya tekabül ediyor. Buna sebep olanlara başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere teşekkür ediyorum, memnunuz” diye konuştu.

  Ali Eyigün isimli üretici de 1,5 ton fındığını TMO’ya getirdiğini, fiyatlardan ve süreçten memnun olduğunu söyledi.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×