Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  İŞ BANKASI’NDAN KONYA KARAPINAR’DA TARIM İHTİSAS ŞUBESİ

  Tarım Haberleri Son Dakika: Tarım, finans ve teknolojiyi bir araya getirerek çiftçileri yenilikçi çözümlerle buluşturduğu Tarım İhtisas Şubeleri’nden oluşan ağını genişleten İş Bankası, Konya Karapınar Şubesi’ni Tarım İhtisas Şubesi olarak yeni konsept ve tasarımıyla hizmete açtı.

  KONYA KARAPINAR TARIM İHTİSAS ŞUBESİ AÇILDI

  Türkiye İş Bankası, tarım, teknoloji ve finansı bir araya getirdiği Tarım İhtisas Şubeleri’ni yaygınlaştırmaya devam ediyor.

  İlkini; Haziran 2022’de Manisa Saruhanlı’da hizmete sunan banka, 2011 yılından bu yana faaliyette bulunan Konya Karapınar Şubesi’ni yeni konsept ve tasarımı ile Tarım İhtisas Şubesi haline getirdi.

  Konya Karapınar Tarım İhtisas Şubesi’nin açılışı, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı İzlem Erdem, bankanın yöneticileri, kamu kesimi yöneticileri ve çiftçilerin katılımıyla gerçekleşti.

  Tarımdan Haberler: İzlem Erdem açılış konuşmasında, ülkemizde istihdam edilen her 6 kişiden 1’inin çalıştığı, 4,9 milyon kişinin geçim kaynağı olan tarım alanında sürdürülebilir üretim döngüsünün oluşturulmasının büyük önem taşıdığını vurguladı.

  “TARIMIN GELECEĞİNİ BİRLİKTE KURGULAMAYI AMAÇLIYORUZ”

  Tarım İhtisas Şubeleri’nin yurdun dört bir yanında ülke tarımına, çiftçisine hizmet vermeyi kendisine görev edindiğini belirten İzlem Erdem: “Şubelerimizde, tarım ekosistemindeki tüm paydaşların bir araya gelerek faydalı fikirler üretmesini amaçlıyoruz. Çiftçilerimizin tecrübelerinden, bilgi birikiminden yararlanarak ortaya çıkan fikirleri diğer şubelerimizle, tarım üreticilerimizle paylaşacağız. Nitekim 1 çiftçinin deneyimi 100 çiftçinin deneyimi haline gelebiliyor. Tarım İhtisas Şubelerimiz ile tarımla uğraşan, emek veren herkese dokunarak sektöre katkıda bulunmayı, tarımın geleceğini birlikte kurgulamayı amaçlıyoruz” dedi.

  “SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM ÜLKEMİZ İÇİN MİLLİ BİR MESELE”

  Tarım Dünyası: Sürdürülebilir tarımsal üretimin ülkemizin geleceği açısından milli bir mesele olduğunu, tarım sektöründe ülkemizin güçlenmesi ve kalkınmasına destek sunmak için çalıştıklarını vurgulayan Erdem: “Ülkemizin tarım konusunda kendi kendine yeter hale gelmesi, tarımsal üretimin sürdürülebilirliğinin ve verimliliğinin artması için elimizi taşın altına koymaktan ve imkânlarımızı bu yolda seferber etmekten çekinmiyoruz. Bankamızın 100. yaşını kutlayacağımız 2024 yılında ülkemizin önde gelen ovalarında sayısı 50’yi aşacak Tarım İhtisas Şubemiz ile hizmetlerimizi sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×