Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  3 DEKARLIK SERADA KIZIYLA ÜRETİM YAPIYOR

  Tarım Haberleri: Antalya’nın örtü altı tarımda başı çeken ilçelerinden biri olan Aksu’da, sebze üretimi devam ediyor. Her gün sabahın erken saatlerinden akşam geç saatlere kadar kızıyla birlikte serada ürün toplayan kadın çiftçi Songül Bulut, 3 dekar alanda salatalık, 5 dekar alanda domates üretimi yapıyor.

  Aksu’da, yaklaşık 47 bin dekarda gerçekleştirilen örtü altı üretimde hasatlar, haziran ayı sonuna kadar devam edecek.

  KADIN ÇİFTÇİ SERADA SALATALIK ÜRETİYOR

  Antalya’nın Aksu ilçesi Kurşunlu Mahallesi’nde 30 yıldır çiftçilik yaptığını belirten Songül Bulut, “Kendi başıma mücadele ediyorum. Üretmeye devam ediyoruz. 3 dekar alanda salatalık üretiyoruz. Kadın olarak tarım işini devam ettiriyoruz. Üretim yaparak yurt dışına daha fazla ürün satmak istiyoruz. Sabah çok erken saatlerde seraya giriyoruz, akşam geç saatlere kadar çalışıyoruz. Ülkemize ürün yetiştirmeye devam ediyoruz” dedi.

  İki çocuk annesi Songül Bulut, 16 yaşında kızıyla birlikte çalıştığını ifade ederek şunları söyledi:

  “Salatalık şu an 10 TL. Maliyetlerimizi kurtarmıyor açıkçası. Çiftçi şu an bu fiyatlarla zarar ediyor. Kışın ürün olmayınca çok yüksek rakamlarda satılıyor. 50 derece sıcakta üretim yapmaya çalışıyoruz, zahmetli olan bu iş için devletimizden yardım bekliyoruz. Mahsullerimizin iyi fiyatlara satılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

  5 DEKARLIK ALANDA DA DOMATES ÜRETİYOR

  5 dekar alanda domates de yetiştirdiğini kaydeden Songül Bulut, “Çiftçiliğin keyifli tarafı ürünü toplayıp hale gittiğimiz zaman, ürünümüz biraz daha fazla rakamlara satılınca keyif alıyoruz. Biraz daha kazanalım istiyoruz. Devletimize yardımımız dokunsun istiyoruz. Otellere ve yurt dışına ürünlerimiz gidiyor. Yurt dışına daha çok satılsın istiyoruz. Devletimize destek olmak için biz de çalışıyoruz. Yurt dışına giden ürünlerimiz döviz olarak geri dönecek. Kadın olarak devlet yardımı istiyorum. Mücadelemi hiçbir zaman bırakmayacağım” diye belirtti.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×