Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  KEÇİ SÜTÜNE OLAN TALEP ARTIYOR

  Tarımdan Haber: 2023 yılını oldukça iyi tamamladıklarını belirten Baltalı Gıda kurucusu Funda Özer Baltalı, Baltalı Gıda olarak 2023 yılında 50 milyon TL ciro gerçekleştirdiklerini ve GES projesine yatırım yaptıklarını belirtti.

  Özellikle tarım ve tarıma dayalı sanayilerde bir geri dönüş sağlamanın uzun yıllara dayalı olduğunu belirten Baltalı Gıda Kurucusu Funda Özer Baltalı, “Türkiye’de dünyayla paralel olarak keçi sütüne olan talep artıyor. 2023 yılını oldukça iyi bir yerde tamamladık. Bizim yapabileceğimiz ciro süt kaynağına doğrudan bağlı. Öte yandan sağlıklı, belli bir standarttaki sütü kendi çiftliğimizden ya da sözleşmeli çiftliklerimizden ne kadar elde edebileceğimize de bağlı. Dolayısıyla az bulunan bir ürün grubundan söz ediyoruz. Bu noktadan hareketle 2023 yılını iyi bir yerde tamamlayarak 50 milyon TL ciro ile kapattık. Bu rakam bizim için bu oldukça yeterli bir seviye. Öte yandan 2023 yılını maliyetlerimizi düşürmek ve sürdürülebilirlik için çaba sarf etmek amacıyla yaptığımız bir GES projesiyle tamamladık. Kendi enerjimizi üretmek istedik, çünkü biz kendine yeten bir çiftlik olmaya çalışıyoruz ve enerji de bunun en önemli parçalarından biri. Makine ve ekipman yatırımımızı ise çok daha önce tamamladık. İnsana yatırım yapmaya inanan bir kurum olarak çalışma arkadaşlarımıza yatırım yapıp, onların yeteneklerini geliştirmeye ve bilgilerini artırmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

  BALTALI GIDA- 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Baltalı Gıda, bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’yi yüzde yüz keçi sütünden yapılan katkısız ürünlerle buluşturmakta. İzmir Seferihisar Düzce Köyü’nde 130 dönüm arazi üstünde faaliyet gösteren ve yüksek verimli özel bir keçi ırkına sahip olan Baltalı Gıda, keçilerini uzmanların gözetiminde, tüm kontrolleri yapılarak en sağlıklı koşullarda yetiştirmekte. Gıda güvenliği bakımından gerekli uluslararası sertifikalara sahip Baltalı Gıda, tarımsal zincir üzerinde ürettiği ürünlerin katkısız, en kaliteli haliyle tüketicilerle buluşmasını sağlıyor. Anne duyarlılığı ile üretim gerçekleştiren Baltalı Gıda, alerjik çocuklar ve yetişkinler için üniversitelerle işbirliği içinde ürün geliştirme çalışmaları yapmakta. Yüzde 100 keçi sütü kullanan Baltalı Gıda’nın ürün yelpazesinde günlük pastorize keçi sütü, keçi peyniri, keçi kaşar peyniri, keçi büş peyniri, keçi lor, keçi labneh, keçi tereyağı, süzme yoğurt, keçi sütünden kefir ve keçi sütünden zeytinyağ ile üretilen bebek bisküvisi bulunmaktadır.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×