Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  KONYA ŞEKER, SIVI ARI YEMİ ÜRETİYOR

  Tarımdan Haber: Avrupa’nın en modern tesislerinden sayılan Çumra Şeker Entegre Tesisi bünyesindeki sıvı şeker üretim tesisinde pancar şekerinden arı yemi üretiliyor.

  Ülke arıcılığını desteklemek ve büyümesine katkı sağlamak amacıyla üretilen Birinci Arı Yemi, pancar şekerinden enzim kullanmadan invert hale getirilen ve pastörize edilen, Türkiye’deki ilk ve tek ürün olma özelliğini koruyor.

  KONYA ŞEKER, “BESLEME ALANINDA BİZ DE VARIZ” DEDİ

  Konya Şeker, Türkiye’de ilk defa Çumra Şeker Entegre Tesisleri’nde ülke arıcılığını desteklemek ve büyümesine katkı vermek amacıyla “Besleme alanında biz de varız” dedi ve sıvı arı yemi üretimine geçti. Türkiye’nin ilk Avrupa’nın en modern sıvı şeker tesisi Çumra Şeker Entegre Tesisleri’nde 27 Aralık 2006 tarihinde arıcılık sektörüne önemli katkılar sağlamak için üretime başlandı. Konya Şeker, Türkiye’de ilk defa pancar şekerini pastörize ederek ürettiği arı yemi ile ülkemizin arıcılık sektörüne yeni bir soluk kazandırdı. Arıların beslenmelerini sağlamak, akabinde verimliliğin artışına destek amacıyla geliştirilen Birinci Arı Yemi, tamamen otomasyon sistemi üzerinden üretilmektedir. Hijyenik olması, el değmeden üretilmesi ve kullanım kolaylığı sağladığı için arıcıların özellikle tercih ettiği Birinci Arı Yemi, ekonomik olması açısından da sektörünün lideri konumundadır.

  HASTALIK RİSKİNİ AZALTIR

  Enzimatik bir işlemden geçirilmeden pancar şekerinin inversiyon işlemi sonrası pastörize edildiği Birinci Arı Yemi, arıların severek tükettiği bir besindir. Birinci Arı Yemi aynı zamanda pastörize edildiği için hastalık riskini azaltmakla birlikte kolonide kuluçka faaliyetlerini ve üremeyi de artırmaktadır. Fermantasyona uğramayan Birinci Arı Yemi, ambalajda yazan muhafaza koşulları sağlandığı takdirde güvenli bir şekilde tavsiye edilen tarihe kadar kullanılabilir.

  TÜRKİYE’NİN ARI YEMİ İHTİYACINA BÜYÜK KATKI

  Her alanda olduğu gibi arı yemi üretiminde de başarısını kanıtlayan Konya Şeker, arı yemini enzim kullanmadan invert hale getirebilen ve pastörize edebilen dünyadaki 2 firmadan birisi iken, Türkiye’de ise ilk ve tek firma özelliğini koruyor. Son teknolojik ürünlerin kullanıldığı tesiste üretilen Birinci Arı Yemi’nin içerisindeki fruktoz, glikoz ve sakkaroz oranı aynıdır. Bu nedenle ürünün pH oranı arının istediği düzeyde olup güçlü, sağlıklı kolonilerinin olmasını hedefleyen arıcıların tercih sebebidir.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×