Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  KÖYDE SÜT, YOĞURT, PEYNİR BULAMAZ OLDULAR

  Haberler Tarım: Adana’nın Feke ilçesine bağlı 300 haneli bir köyün gençleri, şehirlere iş ve eğitim için göç edince köyde sadece iki hanede bulunan 4 inek kaldı.

  Bu nedenle köylüler ne yoğurt, ne süt, ne de peynir bulamıyor.

  300 HANELİ KÖYDE SADECE 4 İNEK VAR

  Gaffaruşağı köyünde vatandaşlar süt, yoğurt ve peynir bulmakta artık güçlük çekiyor. 300 haneli köyde daha önce her evde onlarca hayvan bulunurken, bugünlerde gençler iş ve eğitim için şehre gittiğinden köyde sadece 4 inek bulunuyor.

  İneklerin azalmasından dolayı vatandaşlar da süt ürünleri bulamamaktan şikayetçi. Eskisi gibi hayvancılık yapan Elif Kindan; tek ineği olduğunu, süt ürünlerinin kendilerine bile yetmediğini ancak yine de komşularına süt ve yoğurt yardımında bulunduğunu söyledi.

  GENÇLER KÖYÜ TERK ETTİ

  İnek bakımının zor olduğunu, köyde kalan insanların da hayvancılık yapmadığını anlatan Kindan: “Gençler köyü terk etti. Kimi okumaya, kimi iş bulmaya gitti. Daha önce her evde hayvan varken şimdi sadece iki hanede 4 inek kaldı. Bu nedenle kimseye yetişmiyor. Şehirdekilerden gelip buradan almaya çalışıyor. Gençlerimiz biraz zor olduğundan biraz da mecburiyetten bu işi yapmıyor. Biz kendimize bile süt ürünlerini yetiştirmekte zorluk çekiyoruz” dedi.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×