Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  KÜÇÜKBAŞ HAYVAN VE YEM DESTEĞİ BAŞVURULARI UZATILDI

  Son Dakika Tarım Haberleri: Denizli Merkezefendi Belediyesi tarafından ‘Kırsal Kalkınma Eylem Planı’ dahilinde kadın üreticilere üçüncü kez verilecek küçükbaş hayvan ve yem desteği başvuruları uzatıldı.

  KIRSAL KALKINMA EYLEM PLANI

  Sosyal belediyecilik anlamında çalışmalarına devam eden Denizli Merkezefendi Belediyesi kadın üreticilere destek olmaya devam ediyor.

  ‘Kırsal Kalkınma Eylem Planı’ dahilinde kadın üreticilere üçüncü kez sağlanacak olan ’5 Koyun, 1 Koç ve 6 Aylık Yem’ desteği başvuru süresi 6 Ekim Cuma gününe kadar uzatıldı.

  8 MAHALLEDE DESTEK SAĞLANACAK

  6360 sayılı Büyükşehir Belediyesi kanunu ile köyden ve beldeden mahalleye dönen Altındere, Yeşilyayla, Kumkısık, Üzerlik, Çeltikçi, Salihağa ve Aşağışamlı Mahalleleri’ne ilave olarak tarım ve hayvancılığın yoğun yapıldığı, geçtiğimiz günlerde de selden etkilenen Eskihisar Mahallesi de eklendi. Bu mahallelerde yaşayan kadın üreticilere, Tarsim Sigortalı, merinos ve merinos melezi cinsi 5 adet koyun, 1 adet koç ve 6 aylık yem desteği sağlanacak.

  BAŞVURULAR 6 EKİM’E KADAR SÜRECEK

  Destekten yararlanmak isteyen kadın üreticiler başvurularını, 6 Ekim Cuma gününe kadar Merkezefendi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden yapabilecekler. Üreticiler, 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden de detaylı bilgi alabilecekler.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×