Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  77 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN TELEF OLDU

  Son Dakika Tarım Haberleri: Hatay’ın Hassa ilçesinde zirai ilaç suya karıştı. O sudan içen 77 küçükbaş hayvan telef oldu.

  Uzmanlar ise vatandaşları ilaçlama sonrası atıkları doğaya atmamaları konusunda uyardı.

  KÜÇÜKBAŞ HAYVANLAR ZİRAİ İLAÇ KARIŞAN SUDAN İÇTİ

  Hatay’ın Hassa ilçesi Tiyek Mahallesi’nde sulama kanalından su içen küçükbaş hayvanların telef olmaya başladığını fark eden Ali Çankır, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

  Kısa sürede olay gerine giden; itfaiye, zabıta, AFAD, ilçe tarım ve jandarma ekipleri çevrede emniyet alarak başka canlıların da zehirlenmesinin öne geçmek için bölgede çalışma yaptı.

  Olayda, 77 küçükbaş hayvan telef oldu. İlk belirlemelere göre olayın; çevrede bulunan üzüm bağının ilaçlanması sonrası açıkta bırakılan zehirli ilaç kutularının kanal civarındaki su birikintisine karışması ve hayvanların bu suyla teması sonucu olduğu değerlendirildi.

  Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri, iş makinesi marifeti ile telef olan hayvanların tahliye işlemlerini yaptı. Çevrede bulunan zirai ilaç poşetleri ve kutularıysa incelenmek üzere jandarma ekipleri tarafından karakola götürüldü. Telef olan hayvanları cep telefonuyla görüntüleyen Emrah Koç, olayı katliam olarak nitelendirdi.

  İLAÇ KUTULARINI ÇÖK KUTUSUNA ATIN UYARISI

  Veteriner Cuma Kormaz: “Bağları ilaçlama sonrası hayvanlar zehirli sudan içmiş. 70 tane hayvanımız telef oldu. Yapan arkadaşlarımız lütfen ilaçlama sonrası çöp kutularını toplayalım. Hayvanlarımız telef olmasın.” dedi.

  Jandarma ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×