Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  KURTLAR 170 KÜÇÜKBAŞ HAYVANI TELEF ETTİ

  Son Dakika Tarım Haberleri: Yaban hayvanları çiftçiye zarar vermeye devam ediyor. Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde aç kurtlar ahıra saldırdı.

  İçeride bulunan 60’ı kuzu toplam 170 küçükbaş hayvanı telef etti. Tam da hayvanlarını kırkmak için içeri giren yetiştirici, hayatının şokuyla karşılaştı.

  AHIRA GİREN YETİŞTİRİCİ HAYATININ ŞOKUNU YAŞADI

  Haberler Tarım: Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı Turan Mahallesi’nde yaşayan ve yetiştiricilikle uğraşan Mehmet Guzay, yaylada otlanan küçükbaş hayvanlarını, yünlerini kırkmak için mahalledeki ahıra getirdi.

  Gece saatlerinde ahıra giren kurtlar, 60’ı kuzu, 110’u koyun olmak üzere 170 hayvanı telef etti. Sabah hayvanları çıkarmak için ahıra giden Guzay, acı manzarayla karşılaştı.

  Hayvanlarının telef olduğunu gören talihsiz besici neye uğradığını şaşırırken, koyunları kredi ile aldıklarını ve parayı nasıl ödeyeceklerini bilmediklerini kaydetti.

  “Ahıra canavar atladı” diyerek olayı anlatan besici Mehmet Guzay: “Ahırımızın olduğu yer köyün içerisi sayılır. Koyunlarımız 40 gündür arazide kalıyordu. Kırkım için eve getirdik. Köpeklerin de hepsi boş. Nasıl olduysa bu olay oldu. 60’a yakın koyun, 110 kuzu telef oldu. Ahıra canavar atladı ve malı kırdı” ifadelerini kullandı.

  HAYVANLAR KREDİ İLE ALINDI, SIKINTI BÜYÜK

  Tarımsal Haberler: Turan Mahalle Muhtarı Hasan Soykan da; “Bu olayı sabah duydum. Buraya kurt girmiş. 170’e yakın koyun ve kuzunun telef olduğunu öğrendim. Çiftçilerimiz köyümüzde küçükbaş hayvan besliyorlar ve dağlarda yayıyorlar. Kırkım içinde köye geldiler. Kırkımı yaptıktan sonra tekrardan dağa çıkacaklardı. Çiftçimiz bu malları kredi ile aldılar. Bu yüzden sıkıntıları büyük” diye konuştu.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×