Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  KURTLAR 28 KOYUNU TELEF ETTİ

  Tarımdan Haber: Antalya ve Afyon’da kurt sürüleri ağıla saldırdı. Her iki kentte yaşanan saldırılarda 28 koyun telef oldu.

  AÇ KALAN KURT SÜRÜSÜ AĞILDAKİ KOYUNLARA SALDIRDI: 15 KOYUN TELEF

  Antalya’nın Manavgat ilçesinde aç kalan kurt sürüsü ağıldaki koyunlara saldırarak 8 koyunu ağıl içerisinde parçaladı, 7 koyunu ise sürükleyerek götürdü.

  Sabah koyunların yemini ve suyunu vermek üzere kalkan Yılmaz ailesi, gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü.

  8 KOYUN TELEF OLDU, 7 KOYUN KAYIP

  Olay, Çenger Mahallesi Arapbeleni mevkiinde bulunan Latif Yılmaz’a ait içerisinde 500 dolayında hayvan bulunan koyun ağılında meydana geldi. Alınan bilgiye göre; gece saatlerinde kurt sürüsü ağılda bulunan koyunlara saldırdı.

  Olayda 8 koyun telef olurken, 7 koyun da kayboldu. Sabah koyunların yemini ve suyunu vermek üzere kalkan Yılmaz ailesi, gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü.

  Ağılın briket duvar örülü bölümünde yerde parçalanmış vaziyette yatan koyunları gören Yılmaz ailesi, olayın şokunu üzerlerinden atar atmaz Tarım İlçe Müdürlüğü ve koyunların sigortasını yaptırdıkları Tarım Kredi Kooperatifini aradı.

  “8 KOYUN ÖLÜ VAZİYETTEYDİ”

  Son günlerde çevredeki hayvancıların ağıllarına kurtların saldırdığını ve hayvanları telef ettiğini belirten Latif Yılmaz: “1-2 hafta önce de bizim ağıla saldırmaya kalktı. Tel örgüleri aşamayınca 4 tane koyunu yaraladı. Bu sabah kalktığımızda ağıl içerisinde parçalanmış koyunlar, koyun iç organları gördük. 8 tane koyun ölü vaziyetteydi. Ayrıca 7 tane koyunun da iç organları olmasına rağmen gövdeleri yoktu. Çevreyi kontrol ettiğimiz zaman koyunların sürüklenerek götürüldüğünü, sürüklenirken parçaların kaldığını tespit ettik.” dedi. Koyunlarının sigortalı olduğunu belirten Latif Yılmaz: “Hemen Tarım Kredi Kooperatifini aradım. Sigortacıyı aramamı istediler. Bizim 6 aya kadar olan koyunlarımız için küpe mecburiyetimiz yok. Bu koyunların büyük bölümü 6 aylıktan küçük. Bu koyunlar için problem çıkarmaya çalışıyorlar. Gelip inceleme yapmalarını ve hakkımızı vermelerini istiyorum.” dedi.

  AĞILA GİREN KURTLAR 13 KOYUNU TELEF ETTİ

  Afyon’un Emirdağ ilçesi Ağılcık Köyün’de Engin Yürük’e ait ağıla giren kurtlar koyunlara saldırdı. Olayda koyunlardan 13’ü telef olurken 3’ü ise yaralandı.

  Olayın ardından Yürük, durumu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerine bildirerek yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler inceleme yaparken, ardından telef olan hayvanlar iş makinesi yardımıyla açılan çukura gömüldü. Olayda yaklaşık 150 bin TL’lik maddi zarar meydana geldiği belirtildi.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×