Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  KURU SOĞAN İHRACATINA SINIRLI İZİN

  Son Dakika Tarım Haberleri: Tarım ve Orman Bakanlığı, 31 Ekim tarihine kadar 50 bin ton kuru soğan ihracatına izin verilmesi için Ticaret Bakanlığı’na görüş bildirdi.

  Bakanlık sınırlı izne gerekçe olarak kuru soğan fiyatının maliyetinin altına düşmesini gösterdi.

  31 EKİM’E KADAR 50 BİN TON KURU SOĞAN İHRAÇ EDİLECEK

  Orta erkenci hasadın tamamlanması ve kışlık hasadın başlamasıyla fiyatların maliyetlerin altında olması, stok miktarı ve ürünlerin depolama ömrünün kısa olması göz önüne alınarak, kuru soğan ihracatına 31 Ekim 2023 tarihine kadar 50.000 ton olacak şekilde sınırlı olarak izin verildi.

  Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın bugün Ticaret Bakanlığı’na gönderdiği yazıda kuru soğan ihracatının önünü açacak şekilde görüş bildirildiği öğrenildi.

  11271907 sayılı “Kuru Soğan İhracat Düzenlemeleri” konulu yazıya göre kuru soğanda orta erkenci hasadın tamamlanması ve kışlık hasadın başlamasıyla fiyatların maliyetlerin altında olması, stok miktarı ve ürünlerin depolama ömürünün kısa olması gibi faktörlerin göz önüne alınarak, kuru soğanda 31 Ekim 2023 tarihine kadar 50 bin ton olacak şekilde sınırlı ihracata izin verilmesinin uygun olacağına dair görüş bildirildi.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×