Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  MERALARA 15 TON GÜBRE ATILDI

  Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce, mera ıslah çalışmaları çerçevesinde meralara gübre uygulaması yapıldı.
  Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından mera ıslah çalışmaları çerçevesinde, küçükbaş hayvancılığın yoğun olduğu merkeze bağlı Ahmetçe köyünde, meralara gübre uygulaması yapıldı. Köylülerin de destek verdiği uygulamada Ahmetçe merasına 15 ton gübre atıldı.

  HAYVANLAR MERALARDAN BESLENECEK, ET VE SÜT UCUZLAYACAK

  İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy mera ıslah çalışmalarında küçükbaş hayvancılığın yoğun olduğu Ahmetçe köyü merasında gübreleme çalışmalarına başladıklarını ifade ederek, “Devletimizin verdiği bütün destekleri üreticimizin üretiminin artması için kullanmaya çalışıyoruz. Özellikle küçükbaş hayvancılığın yoğun olduğu köyümüzde şu anda 15 ton gübre atılacak bu meraya. Yağışlarla birlikte inşallah meramızdaki verimli otların sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olmuş olacağız. Meralarda hayvanlarımız sağlıklı bir şekilde beslenince süt ve et ucuz olacak” dedi.

  NİSAN SONUNA KADAR TÜM MERALARA GÜBRE ATILACAK

  Tüm meraları gübrelemek için çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Aksoy: “Öncelikle deprem bölgesinde şu anda zarar gören binlerce insan var. Onların beslenmesinin sağlanması için de bu bölgedeki üreticilerimizin daha çok üretmesi gerekiyor. Devletimiz üretim kısmında hiçbir kısıtlamaya gitmedi, hiçbir kesinti yapmadan tekrar aynı şekilde bir program dahilinde biz meraların ıslah için çalışmaya devam edeceğiz. Bu yıl Kırklareli’nde biz tüm meralarımızı gübrelemek için çalışma başlattık. İnşallah nisan ayının sonuna kadar da tüm meralarımızda gübreleme çalışmalarımızı bitirmiş olacağız.” diye konuştu.

  KÖYLÜLER GÜBRELEME ÇALIŞMASINDAN MEMNUN

  Ahmetçe köy muhtarı Sebahattin Sağlam, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini vurgulayarak: “Köyümüzde 350 civarında büyükbaş, 2 bin 500- 2 bin 700 civarında küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Meralarımız zayıf olmakla beraber devletin gübre ıslahı ile meralarımız inşallah daha güzel olacaktır.” dedi.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×