Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  MERSİN’DEN AKSARAY’A 20 TON ÜCRETSİZ LİMON GÖNDERİLDİ

  Tarımdan Haber: Mersin’in Silifke Ticaret ve Sanayi Odası ve Silifkeli üreticilerin katkılarıyla “Üretici-Tüketici El Ele Kampanyası” başlatıldı. Atayurt Hali’nden bir kamyon dolusu 20 ton limon ücretsiz dağıtılmak üzere Aksaray’a gönderildi.

  ÜRETİCİ-TÜKETİCİ EL ELE KAMPANYASI

  Kampanya çerçevesinde Silifkeli üreticiler narenciyenin iç pazarda daha iyi tanıtılması, tüketiminin artırılması, dayanışmanın ve iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla tonlarca narenciyeyi Anadolu’nun çeşitli merkezlerine ücretsiz olarak dağıtılacak.

  Bu kampanya ile birlikte Aksaray Ticaret Borsası limonun nakliyesi ve dağıtımını üstlenirken, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası ve Silifkeli üreticilerin katkılarıyla “Üretici-Tüketici El Ele Kampanyası” kapsamında Atayurt Hali’nden ilki bir kamyon dolusu 20 ton limon ücretsiz dağıtılmak üzere Aksaray’a gönderildi.

  20 BİN DÖNÜMDE 80 BİN TON ÜRÜN BEKLENİYOR

  Bu yıl Silifke’de 20 bin dönüm araziden 80 bin ton ürün beklenirken, kilosu 5 liradan satılan limonun Rusya, Irak, Suriye, Katar, Avrupa ve uzak doğu ülkelerine ihraç edildiği bildirildi.

  “Tüketici olmazsa üretici olmaz” diyen Atayurt Hal Komisyoncular Derneği Başkanı İbrahim Kaynar, “Biz ‘Üreticiden tüketiciye el ele’ kampanyası ile limon ve portakal olmayan ev kalmasın istiyoruz. Bu şekilde de tüketimi arttırmayı düşünüyoruz. Tüketici olmazsa üretici, üretici olmazsa tüketici olmaz. Bu dengeyi güzel koruyup, önümüzdeki yıllarda da devam etmesini diliyoruz. İnşallah devamının geleceğini düşünüyoruz” dedi.

  Cumhuriyetimizin 100. yılında “Üreticiden Tüketiciye” kampanyası başlattıklarını ifade eden Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, “Narenciye sektöründe pazar sorunları yaşıyoruz. Bu pazar sorunlarını gidermek adına biz bugün bir kamyon 20 ton limonu Aksaray halkına dağıtılmak adına yola çıkarıyoruz. Limonlarımız Aksaray’da halka ücretsiz olarak dağıtılacak. Limon üreticilerimiz bu kampanyamıza destek verdi. Amacımız limon ve narenciye tüketimini geliştirmek ve insanların tüketme alışkanlığını kazanmalarını sağlamak. Bu kampanyamızın çığ gibi büyüyeceğini ve tüm Türkiye’ye yayılacağını düşünüyoruz. Üreticiden tüketiciye kampanyamızı başlatmış olduk” diye konuştu.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×