Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  NEVŞEHİR VE OSMANİYE’Yİ DOLU VURDU

  Son Dakika Tarım Haberleri: Nevşehir’de hafta sonu etkili olan dolu nedeniyle 30 bin dekar tarım arazisi zarar gördü.

  Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde dün akşam saatlerinde etkili olan dolu yağışı, ekili buğday tarlalarına zarar verdi.

  NEVŞEHİR’DE 30 BİN DEKAR ARAZİYİ DOLU VURDU

  Akşam saatlerinde aniden başlayan ve yaklaşık yarım saat süren şiddetli yağış ve dolu, Nevşehir’in Acıgöl, Gülşehir, Avanos, Kozaklı ve Hacıbektaş ilçelerinde zarara yol açtı.

  Gülşehir ilçesine Civelek Köyü’nde şiddetli yağış nedeniyle meydana gelen selde köydeki yollarda ve alt yapıda büyük hasar oluştu.

  İlde yaklaşık 30 bin dekar tarım arazisi zarar gördü.

  ÇİFTÇİNİN BİR YILLIK EMEĞİ YOK OLDU

  Kozaklı ilçesine bağlı Akpınar köyünün muhtarı Minnet Abdioğlu: “Dün akşam saatlerinde köyümüzde dolu afeti oldu. Köyümüzde yaklaşık 5 bin dekar arazimiz yüzde 80 dolu yağışına maruz kaldı. Kaymakamlığımız ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri hasar tespit çalışması yaptı. Yarım saat yağan doludan sonra bir yıllık emeğimiz gitti. Köyümüzde büyük bir mağduriyet var. Acil yardım bekliyoruz. Avanos ilçesine bağlı Çalış beldesinde de yaklaşık 25 bin dekar alanda hasar oluştu” şeklinde konuştu.

  Tarım Haberleri Son Dakika: İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, tarım alanlarında hasar tespit çalışmalarına başlarken, İl Özel İdaresi ekipleri de selden zarar gören köylerde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

  OSMANİYE’DE DOLU YAĞIŞI BUĞDAY TARLALARINI VURDU

  Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde dün akşam saatlerinde etkili olan dolu yağışı ekili buğday tarlalarına zarar verdi.

  Sumbas’ın Akdam Köyü’nde başlayan sağanak yağmur yerini dolu yağışına bıraktı. Aralıksız 20 dakika yağan dolu yağışı, meyve ağaçlarına ve buğday ekili olan tarım arazilerine zarar verdi.

  Misket büyüklüğünde yağan dolu, hasada 1 hafta kala buğday tarlalarında büyük hasara yol açtı.

  ÇİFTÇİNİN 35 DÖNÜM BUĞDAYI TAMAMEN ZARAR GÖRDÜ

  Tarımsal Haberler: Akdam köyünde 35 dönüm arazide buğday tarlasının dolu yağışından dolayı tamamen zarar gördüğü belirten çiftçi Ali Çullu: “Borcumuz vardı, hasatta öderim diye düşünüyorduk. Şimdi mahvolduk. Dün akşam üzeri şiddetli bir dolu yağışı oldu. Ne ağaçlarda yaprak kaldı ne buğdayda tane kaldı. Zaten deprem bölgesindeyiz. Borçlandık bu ürüne masraf ettik. Şimdi de dolu vurdu biz mağduruz. Biz küçük çiftçiyiz. 35 dönüm bir arazimiz var bu buğdayın hepsi mahvoldu. Tarlamıza sigorta da yaptırmadık. O da bizim için bir öz eleştiri olsun. Devletimden yardım bekliyorum” dedi.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×