Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  PATATES ÖZEL FUARI 23-25 AĞUSTOS’TA NEVŞEHİR’DE

  Tarımdan Haber: Türkiye’nin ilk ve tek patates özel fuarına sayılı günler kaldı. 23-25 Ağustos tarihleri arasında Nevşehir’de düzenlenecek olan fuarda sadece iç pazardan değil, Avrupa’nın farklı ülkelerinden de katılımcılar yer alacak.

  POTATO DAYS TURKEY 2023’E AZ KALDI

  Türkiye’de ilk ve tek patates özel fuarı POTATO DAYS TURKEY Türkiye ve Ortadoğu’daki üreticileri 23-25 Ağustos 2023’te Nevşehir’de Avanos ilçesinde bir araya getirecek.

  Fuarı ziyaret edecekler, 90’dan fazla yeni patates çeşidini ekilmiş olarak inceleme fırsatı bulacak, patates tohumu, zirai ilaç ve gübre firmalarının ürünlerini uygulanmış olarak görme ve kıyaslama imkanı, patates ekim ve hasat makinelerinin canlı demonstrasyonlarını izleme, depolama çözümleri ile firmaların teknik uzmanları tarafından bilgi alabilecek ve işletmelerine adaptasyonu ile ilgili değerlendirmeler yapabilecekler.

  Fuar 10.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek.

  PATATES, TÜRKİYE’DE EN ÇOK ÜRETİLEN BEŞİNCİ ÜRÜN

  Ülkemizde her geçen gün artan önemi ve stratejik değeri ile ön planda olan patates tarımı; ülke ekonomisine önemli ölçüde katma değer sağlıyor. Türkiye’de 1,45 milyon dekar patates ekimi yapılmakta ve 4,5 milyon ton patates üretimi gerçekleştirilmektedir. Patates ülkemiz için en önemli bitkilerden birisi olup buğday, şeker pancarı, arpa ve domatesten sonra en fazla üretilen beşinci üründür.

  POTATO DAYS TURKEY DLG FUARCILIK TARAFINDAN DÜZENLENİYOR

  Açık alan uygulamalı tarım fuarı konseptine ürüne özel fuarları da ekleyen DLG Fuarcılık, Türkiye’de ilk ürüne özel fuar olan Potato Days Turkey fuarını 22-24 Ağustos 2019’da Konya Selçuklu Karaömerler’de gerçekleştirdi.

  Bu doğrultuda Türkiye’de 3 ayrı fuar organize ediliyor.

  International Field Days her iki yılda bir Türkiye’nin farklı bir bölgesinde, Tarım ve Teknoloji Günleri her yıl Tekirdağ Karaevli Mahallesinde düzenleniyor.

  Potato Days Turkey, 2020 yılından sonra her iki yılda bir farklı bir patates üretim bölgesinde düzenlenecektir.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×