Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  SAMSUN’DA 11 BUZAĞI TELEF OLDU

  Son Dakika Tarım Haberleri: Samsun’un Bafra ilçesinde ahırda bulunan 15 buzağıdan 11’i telef oldu, 4’ü yaralandı.

  4 BUZAĞI DA YARALANDI

  Olay Fevzi Çakmak Mahallesi, Huzur Sokak’taki bir ahırda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, saat 05.00 sıralarında ahırın yanlarındaki evde bulunan bir vatandaş ahırdan gelen sesleri duydu. Telefonla ahır sahibi Ramazan Çakmak’ı arayarak haber verdi.

  Olay yerine gelen Çakmak, ahırda bulunan 15 buzağının 11’inin telef olduğunu, 4’ünün de yaralandığını gördü. Çakmak, polis, zabıta ve İlçe Tarım Müdürlüğü’nü arayarak durumu bildirdi. Olay yerine gelen ekipler ahırda incelemelerde bulundu.

  ŞÜPHELER VAHŞİ HAYVAN SALDIRISI ÜZERİNDE

  Hayvanların sahibi Ramazan Çakmak: “Biz köpeklerden şüphelendik ama büyük bir ihtimal vahşi bir hayvan. Çünkü köpekler bu hale getirecek ırka sahip değiller. Vahşi yabani bir hayvan olduğunu düşünüyoruz. Dişleri sert bir hayvan. Hayvanlarımızı parçalayıp telef etmiş” dedi.

  Çakmak: “Biz bu hayvanları Bafra’dan Türkiye’nin her yerine dağıtımını yapan, meslek haline getirmiş vatandaşlarız. Bu meslek atalarımızdan geliyor. 1,5-2 aydır aynı sorunları yaşadık ve bunun benzerlerini çok görüyoruz. Mağduriyet var ortada devletin veya Bafra’daki yetkililerin buna bir önlem alması gerekiyor. Hayvanlar bizim sermayemiz. Biz bunları alıyoruz, büyütüyoruz, vatandaşlara veriyoruz, sofralarına gidiyor. Bunun yağı, sütü her şeyi bir şekilde soframıza geliyor. Bugün ülkemizde hayvan sıkıntısı var. Biz bunları üretip, üretime destek vermek amacıyla yapıyoruz. Bugün bunlar Türkiye’de marka olmuş, yetkililerimiz bunu biliyor. Geçim kaynağımız bu. Yetkililerin bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Sözün bittiği yerdeyiz. Bugün bu hayvanlar bu şekilde, yarın bir başka vatandaşımızın da başına gelebilir” diye konuştu.

  Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri hayvanların telef olma sebebini araştırıyor.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×