Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  ŞEKERİN TADI KAÇIYOR, KİLOGRAMI 25 TL

  Son Dakika Tarım Haberleri: Şekerin kilogramı 25 TL’ye çıktı. Türkşeker, mayıs ayı başından bugüne kadar yüzde 30 zam yaptığı şekere 1 Eylül itibariyle 2 TL daha zam yapılacağını açıkladı.

  ŞEKERE 1 EYLÜL’DE 2 TL DAHA ZAM VAR

  Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (Türkşeker) tarafından şekere yapılan zamlar hız kesmeden devam ediyor.

  Mayıs ayından bu yana şekere 9 kez zam yapan Türkşeker, KDV hariç kilogramı 24 TL olan toptan şeker satış fiyatına yüzde 4.2 oranında yeni bir zam daha yaparak fiyatı 25 TL’ye yükseltti.

  1 EYLÜL İTİBARİYLE GEÇERLİ

  Bloomberg HT’den İrfan Donat’ın aktardığına göre, kampanya dahilinde indirimli şeker satışlarının 31 Ağustos 2023’te sona ereceğini duyuran Türkşeker, yüzde 4.2 zamlı şekilde müşterilerinden ara sipariş ile talep toplamaya başladı. Ancak talebin ne kadarının karşılanacağı bilinmiyor.

  Türkşeker’in duyurusuna göre, indirimin 31 Ağustos’ta sona ermesinin ardından 1 Eylül itibariyle toptan şekerin kilogram fiyatı indirimsiz olarak KDV hariç 27 TL’den satılacağı anlaşılıyor. Bu da aslında 10 gün içerisinde şekere yüzde 8 oranında yeni bir zammın yapılacağı anlamına geliyor. Böylece, son 4 ayda şekere 11 kez zam yapılmış oluyor.

  YÜZDE 11 ZAM

  8 Mayıs’ta 18.5 TL bandındaki şekerin fiyatını eylül başında 27 TL’ye çıkartacak olan Türkşeker, şekere son 4 ayda yaklaşık yüzde 46 zam yapmış oluyor.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×