Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  SONBAHAR DÖNEMİ ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLADI

  Tarım ve Orman Bakanlığı Son Dakika Haberleri: Tarım ve Orman Bakanlığı Türkiye’de ilk olarak Kars’ta hayvansal üretim yapan çiftçilere kolostrum ‘ağız sütü’ dağıttı.

  Kentte sonbahar dönemi şap aşılama kampanyasını başladı.

  KARS’TA ŞAP AŞISI VE AĞIZ SÜTÜ DAĞITILDI

  Kars merkez Dikme köyünde 2023 Yılı Sonbahar Dönemi Şap Aşılama Kampanyası Başlangıcı ve Kolostrum Dağıtımı yapıldı.

  AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın: “Nisan ayında başlayan şap hastalığını eğer tedbirler gününde, zamanında alınmamış olsaydı şimdi çok başka bir noktada olurduk. Adeta hayvan pandemisi yaşayacaktık. Ve ülkemiz bu konuda ekonomik bir sıkıntı yaşayacaktı. Bugün de buradan şap aşısını tekrar başlatıyoruz” dedi.

  Kars Valisi/Belediye Başkan Vekili Ziya Polat: “Tabi Kars’tayız, tarım ve hayvancılığın en önemli şehirlerinden biri; sağ olsun devletimiz, bakanlığımız, çiftçimiz hayvancılık yapan hemşehrilerimize destek veriyor, vermeye de devam edecek. Bugün de buradan şap kampanyamızın başlangıcını yapıyoruz. Tekrar hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

  Yapılan konuşmaların ardından buzağılara kolostrum uygulaması ve şap aşısı yapıldı. 2023 yılı Sonbahar Dönemi Şap Aşılama Kampanyası da Kars’tan başlatılmış oldu.

  BÜYÜKBAŞ HAYVANLARIN YÜZDE 85’İ AŞILANDI

  Öte yandan Kars genelinde ilkbahar döneminde ise büyükbaş hayvanların yüzde 85’i aşılanırken, tampon aşılama ile birlikte toplamda 710 bin dozun üzerinde aşı uygulaması yapıldı.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×