Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  TARIM BAKANI KİRİŞÇİ, KUMLUCA’DA SELDEN ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERİ ZİYARET ETTİ

  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Antalya’nın Kumluca ilçesinde selden etkilenen seralar bölgesinde incelemelerde bulundu.

  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Antalya’da etkili olan kuvvetli yağış sonrası sel felaketinin yaşandığı Kumluca ilçesine gitti. Ardında birçok maddi hasar bırakan sel felaketi sonrasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, afet koordinasyon toplantısı düzenledi.

  Toplantı sonrası Tarım Bakanı Vahit Kirişci, serası zarar gören çiftçiye geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, meydana gelen hasarla ilgili bilgi aldı.

  Vahit Kirişci, Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca ve beraberindekilerle örtü altı üretimin yoğun olduğu Sarıcasu Mahallesi’ndeki seralar bölgesine gitti. Beraberinde Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Atay Uslu ve Tuba Vural Çokal ile tarım arazilerini inceleyen Bakan Kirişci, bölgeyi drone yardımıyla görüp bilgi aldı.

  Selden etkilenen arazi içerisindeki bir eve ziyarette bulunan Bakan Kirişci, 3 çocuğu ile birlikte yaşayan ev sahibi Arife Köken’e de geçmiş olsun dileklerini ileterek, evin son haliyle ilgili, “Ne insani ne de İslami bir yaşam bu” dedi.

  Hasar görmüş domates seralarını gezen Bakan Kirişci, yaraların sarılacağını, devletin tüm birimleriyle çiftçinin yanında olduğunu ifade etti.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×