Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NDA DEVİR TESLİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Tarım ve Orman Bakanlığı Son Dakika Haberleri: Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na 7 Nisan 2022’den bu yana Bakan Yardımcılığı görevini sürdüren İbrahim Yumaklı getirildi.

  Yumaklı, bakanlıkta düzenlenen devir teslim töreni ile görevine başladı.

  YENİ BAKAN YUMAKLI KOLTUĞU DEVRALTI

  Tarım ve Orman Bakanlığı’na atanan İbrahim Yumaklı, devir teslim töreni ile görevi Vahit Kirişci’den teslim almasının ardından; “Yeni dönemde gıda üretim sistemlerinin sürdürülebilir risklere karşı dayanıklı ve güçlü bir yapıya kavuşması için her türlü tedbiri alırken, tüketicinin de güvenilir gıdaya makul fiyatlarda erişebilmesi konusuna yoğunlaşacağız” dedi.

  Törende konuşan Kirişci, Yumaklı’nın bakanlık görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Bakanlık görevinde 15 ay geçirdiğini hatırlatan Kirişci: “Makamlar oturduktan sonra tekrar sahibine iade edilecek olan yerlerdir. Oturan her insan bir gün kalkacaktır. Gururdan, kibirden rabbimize sığınırız. Biz hizmet için bu yoldayız demiştik. Bunun üzerinden 15 ay geçti” diye konuştu.

  KİRİŞCİ VE YUMAKLI’NIN TANIŞIKLIĞI GÜBRETAŞ’TAN GELİYOR

  Tarım Bakanı Son Dakika: Kirişci, Bakan Yumaklı ile tanışıklığının geçmişte GÜBRETAŞ’tan geldiğini belirterek; “O zamandan beri tanıdığım, güvendiğim bir kardeşim. Allah’ın izniyle burada başarılı olacağına yürekten inanıyorum çünkü ciddi bir mesafe kat edildi. Bundan sonraki süreçte eksik işleri tamamlayarak 29 Ekim 2023 tarihiyle Yeni Yüzyıl’a başlayacağız” cümlelerine yer verdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a göreve layık gördüğü için teşekkür eden Bakan İbrahim Yumaklı ise Vahit Kirişci ile beraber çalıştıkları süreçten dolayı teşekkür etti.

  Yumaklı: “Bundan sonra bize düşen sayın Bakanımızla birlikte başlatılmış olan projeleri tamamlamak ve yenilerini eklemektir” dedi.

  “DIŞA BAĞIMLI ALANLARI YERLİLEŞTİRECEK VE MİLLİLEŞTİRECEĞİZ”

  Yumaklı, tarımdaki yapısal dönüşümü üretime gönül veren çiftçilerle, Tarım ve Orman Bakanlığı fertleriyle birlikte tamamlayacaklarını vurgulayarak: “Yol haritamız belli. Önümüzdeki dönemde üretimden tüketime her aşama için planladığımız yapısal reformlarımızı hayata geçireceğiz. Tarımsal girdi tedarikinde özellikle dışa bağımlı olduğumuz alanlarda bu kısmı zorlayarak yerlileştirme ve millileştirme adına adımlarımıza öncelik verecek, hızlandıracağız. Bu vesileyle Türkiye Yüzyılı ile tarımda üretimin ve üreticinin yüzyılının başladığının altını çizmek istiyorum” diye konuştu.

  “TÜKETİCİNİN, GIDAYA MAKUL FİYATLARDA ERİŞEBİLMESİNE YOĞUNLAŞACAĞIZ”

  Tarım Haberleri: Gıda arz güvenliğinin sağlanmasını temel aldıklarının altını çizen Bakan Yumaklı: “Yeni dönemde gıda üretim sistemlerinin sürdürülebilir risklere karşı dayanıklı ve güçlü bir yapıya kavuşması için her türlü tedbiri alırken, tüketicinin de güvenilir gıdaya makul fiyatlarda erişebilmesi konusuna yoğunlaşacağız. Bu nedenle önümüzdeki dönemde halihazırda mevcut tarım politikamızı üreticilerimizin güçlendirilmesi ve tüketicilerimizin korunması prensibi çerçevesinde şekillendireceğiz” ifadelerini kullandı.

  Yumaklı, tarladan sofraya kadarki tüm süreçlerin odak noktalarını oluşturacağını kaydederek: “Yeni dönemde göz ardı etmememiz gereken başka husus da verimlilik ve kalite olacak. Tarımı bizler milli güvenliğin bir parçası olarak değerlendirdik. Stratejik alan olarak gördüğümüz her yerde söyledik. Şu anda da hem ülkemizin hem dünyanın gündeminde. Vizyonumuzu ve politikalarımızı bu bilinçle oluşturuyoruz” dedi.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×