Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  TMO, DEPREMZEDE ÜRETİCİLERDEN KOTA SINIRLAMASI OLMADAN ALIM YAPIYOR

  TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, “Bölgede işletmelerimiz faaliyetlerine devam ediyor. Deprem bölgesinde herhangi bir cins ve kota sınırlaması olmadan ürün alımı yapıyoruz.” dedi.

  Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, depremden etkilenen illerde Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı üreticilerin ürünlerini lisanslı depolara kota sınırı olmadan satabileceklerini duyurdu.

  Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yıkıma neden olan iki büyük depremle beraber birçok üretici de mağdur oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da 3 ay süreyle OHAL ilan edilmişti.

  TMO Genel Müdürlüğü tarafından bugün yapılan açıklamada; OHAL ilan edilen illerde ÇKS kaydı bulunan üretici, birlik ve kooperatiflerin hububat ve bakliyat ürünlerini, lisanslı depolar üzerinden ELÜS yoluyla veya TMO işyerlerine cins ve kota sınırı olmadan 08 Mayıs 2023 tarihine kadar satabileceklerini duyurdu.

  TMO, DEPREMDEN ETKİLENEN İLLERDE KOTA SINIRI OLMAKSIZIN ÜRETİCİLERDEN ÜRÜN SATIN ALACAK

  Aynı zamanda TMO, depremden etkilenen illerde ÇKS’ye kayıtlı üreticilerin hububat ve bakliyat ürünlerini cins ve kota sınırı olmaksızın TMO tarafından satın alınacağını da açıkladı.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×