Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TATLI MISIR TOHUM ÜRETİCİSİ

  Tarım Haberleri: Türkiye’nin en büyük tatlı mısır tohum üreticisi MAY Tohum, tatlı mısır tohum işinde dünya çapında en büyük 10 şirketten biri olarak çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

  Uluslararası pazarlardaki iş birliklerini ve ihracatını arttırmak amacıyla 7-9 Şubat tarihlerinde Almanya/Berlin’de gerçekleştirilen dünyanın en büyük meyve ve sebze fuarı Fruit Logistica’ya katılan MAY Tohum, farklı ülkelerden gelen birçok gıda sanayi profesyonelini, tohum satıcılarını ve tatlı mısır üreticilerini standında ağırladı. FruitLogistica’ya bu yıl ikinci kez katıldıklarını söyleyen MAY Tohum’un Yurtdışı Tatlı Mısır Ürün Müdürü Yasemin Yalım fuarın oldukça başarılı geçtiğini belirtti. 94 ülkeden fuar katılımcısının bulunduğu fuara 140’ın üzerindeki ülkeden gıda sanayi yetkililerinin, tarımsal üretim ve ticaretiyle ilgilenen profesyonel ziyaretçinin geldiğini belirten Yasemin Yalım, fuar süresince mevcut ve yeni potansiyel müşterileriyle verimli görüşmeler yaptıklarını söyledi.

   

  TATLI MISIR TOHUM İHRACATINDA %82 ARTIŞ

  Rekabet gücü yüksek tohum çeşitleri ve uluslararası pazarlarda gerçekleştirdikleri pazarlama faaliyetleri doğrultuşunda tatlı mısır tohum ihracat rakamlarını her geçen yıl arttırdıklarına dikkat çeken Yasemin Yalım, son 2 yılda ihracatlarını %82 arttırdıklarını söyledi. Yalım, “Tatlı mısır türünde gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge faaliyetleri neticesinde portföyümüz her geçen yıl daha da güçleniyor. Portföyümüzdeki süper tatlı ve normal tatlı mısır segmentlerinde, farklı iklim ve toprak şartlarına adaptasyon kabiliyeti yüksek, koçan kalitesi ve işletme randımanı yüksek, lezzetli tohum çeşitleri, tarla performanslarıyla üreticilerin ve gıda sanayi profesyonellerinin beğenisi kazanıyor. 2023 yılında yurtdışı tatlı mısır tohum satışlarımızı bir önceki yıla göre %33 arttırdık. 2024 yılında da %30’un üzerinde bir artış öngörüyoruz. Fruit Logistica fuarı esnasında yaptığımız toplantılar da bu öngörümüzü fazlasıyla gerçekleştireceğimizi göstermektedir.Diye konuştu.

   

  ”TATLI MISIR İŞİNDE DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 FİRMASI ARASINDA YER ALMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

  MAY Tohum’un tatlı mısır türünde gerçekleştirdiği Ar-Ge faaliyetlerinde sanayi üretimini verim ve kalitesi ile destekleyecek nitelikteki rekabetçi çeşitleri geliştirmeye yoğunlaştıklarının altını çizen Yasemin Yalım,” Sanayi proseslerine uyumlu, ideal koçankalitesine sahip, işletme randımanı yüksek ve lezzetli çeşitleri portföyümüze dahil ediyoruz. Taze Pazar segmentinde ise uzun raf ömrü kabiliyetleri ile nakliye ve depolama süreçlerindeki kalite kayıplarını minimize edebilen çeşitleri üreticilerimize sunuyor hem Türkiye pazarında hem de global pazarda, tüm beklentileri karşılayan güçlü çeşit portföyümüzle istikrarlı büyümemizi gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge ve Pazarlama faaliyetleri neticesinde, bugün geldiğimiz noktada, tatlı mısır işinde dünyanın en büyük ilk 10 tohum firması arasında yer almaktan gurur duyuyoruz.dedi.

  MAY Tohum olarak 45’in üzerinde ülkeye tohum ve lisans ihracatı yaptıklarını söyleyen Yasemin Yalım,  Tatlı Mısır tohum çeşitlerini Rusya ve Ukrayna’nın yanı sıra AB ülkeleri, Orta Doğu, Orta Asya, Afrika ülkeleri dahil geniş bir coğrafyaya ihraç ettiklerini, önümüzdeki dönemlerde de Çin ve Hindistan’dan Güney Amerika’ya kadar geniş bir coğrafyaya ihracat yapmak üzere, Ar-Ge ve pazarlama çalışmalarını kapsamlı bir şekilde sürdüreceklerini ifade etti.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×