Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  YANMAR, TÜRKİYE’DEKİ YENİ TRAKTÖR FABRİKASINI İZMİR TORBALI’DA AÇTI

  Yüz yılı aşkın tecrübesiyle dünyanın önde gelen motor üreticilerinden Yanmar’ın, Türkiye’deki tam iştiraki Yanmar Turkey, iç ve dış pazar için traktör üretim kapasitesini 3,5 kat artıracak İzmir’deki yeni fabrikasını Türkiye, Japonya ve Hindistan devlet yetkililerinin, Yanmar’ın üst düzey yöneticilerinin katıldığı görkemli bir etkinlikle açtı.

  YTM Traktör Üretim Tesisi
  default

  TRAKTÖR ÜRETİM KAPASİTESİNİ 3,5 KAT ARTIRACAK

  Yüz yılı aşkın geçmişiyle tarım makine ve ekipmanları, enerji sistemleri, endüstriyel motorlar, marine motorları ve iş makineleri üretiminde dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Yanmar, İzmir Torbalı’daki yeni fabrikasını; Türkiye, Japonya ve Hindistan devlet yetkililerinin, Yanmar’ın üst düzey yöneticilerinin ve İzmir basınından önde gelen gazetecilerin katıldığı görkemli bir törenle faaliyete geçirdi.

  TÜRKİYE’Yİ ÜRETİM, MÜHENDİSLİK VE LOJİSTİK ÜSSÜ YAPMAK İSTİYORUZ

  Yanmar Turkey Makine A.Ş.’in bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük yatırım olan fabrikanın açılışta konuşan Yanmar Turkey Makine A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi: “1912 yılında Japonya’da kurulan ve dünyanın birçok ülkesinde hizmet veren Yanmar Holding’in Türkiye iştiraki Yanmar Turkey Makine A.Ş. olarak, 2023 yılında kuruluşumuzun 6. yılına girmiş bulunuyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana Yanmar Turkey’i Doğu Avrupa’dan, Orta Asya’ya kadar, Kuzey Afrika’yı kapsayacak şekilde üretim, mühendislik ve lojistik üssü yapmak vizyonunu benimsedik. Her geçen gün büyüyerek ve hedeflerimizi büyüterek ilerlemeye devam ettik. Bugün geldiğimiz noktada yurt içi pazar ve ihracat odaklı Tarım Makine ve Ekipmanları, Enerji Sistemleri, EPC Anahtar Teslim Mühendislik Hizmetleri, Endüstriyel Motorlar, Global Satın Alma Merkezi ve online makina kiralama üzerine uzmanlaşmış e-Ticaret platformu makinagetir.com olmak üzere farklı iş kolları ile dünyanın birçok ülkesine teknolojik çözümler sunuyoruz” dedi.

  YTM Çalışanları
  default

  “BÖLGEMİZE GÜÇLÜ İSTİHDAM KATKISI SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

  Bu başarılara, Yanmar Holding üst yönetiminin desteği ve devamlı büyüyerek, bugün sayısı 200’ün üstüne çıkmış olan, özverili Yanmar Turkey çalışanları sayesinde ulaştıklarını belirten Shoshi: “Bugün ne mutlu ki Cumhuriyetimizin 100. yılında yeni bir yatırımla, traktör üretim ve montaj, yedek parça depolama ve lojistik alanında hizmet verecek 23 bin metrekarelik Torbalı üretim tesisimizi açıyoruz. Bu tesis ile traktör üretim kapasitemizi 3,5 katına çıkararak hem Türkiye, hem de çevre coğrafyalarında sektörün en saygın kuruluşlarından biri olmayı hedefliyoruz. Bu yatırım sonrasında dünyanın 4. büyük traktör pazarı olan ülkemizdeki pazar payımızı çift haneli rakamlara taşırken, ihracat hacmimizi artırmayı ve ayrıca bölgemize güçlü istihdam katkısı sağlamayı hedefliyoruz. Tesisimizde Yanmar’ın global kalite standartları ile, Avrupa’ya ve iç pazara sunacağımız Yanmar YM serisi ve Türk çiftçisinin çok sevdiği Solis traktörlere ilaveten, çok amaçlı kompakt Yanmar SA serisi ve insansız/otonom sürüş özelliği bulunan, en son teknolojik donanımlara sahip Yanmar YT serisi traktörleri üretecek olmanın gururunu yaşıyoruz. Nitelikli insan kaynağımız ve verimli teknolojik çözümlerimizle yüksek değer oluşturan bir şirket olma hedefimiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

  “ÜRETTİĞİMİZ ÜRÜNLERLE MÜŞTERİLERİMİZİN SORUNLARINA ÇÖZÜM BULUYORUZ”

  Yanmar Tarım İş Kolu Başkanı Nagamori Masuda ise Yanmar Turkey’in tarım iş kolunun çok hızlı bir şekilde büyüme gösterdiğini söyledi.

  Mustafa Kemal Erdoğan Shoshi

  Türkiye’de ve yurt dışında pazar ortamının önemli ölçüde değişimler yaşadığını hatırlatan Masuda: “Kullanıcılarımız bu değişimlerden ötürü çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Burada ürettiğimiz ürünler bu sorunların çözümüne yardımcı oluyor. Dolayısıyla ürünlerimizi sadece makine olarak görmüyor, aynı zamanda kullanıcıların işlerini geliştiren teknolojiler olarak değerlendiriyoruz. Çok sayıda kullanıcımızın ürünlerimizi sabırsızlıkla beklediklerini de biliyorum. Ürünlerimiz sayesinde çok daha verimli sonuçlar elde edeceklerini düşünüyorum. Bu hissi onlarda uyandırdığımız için de gururluyuz” diye konuştu.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×