Daha Fazla Gör
  Dünya Su Günü Zirvesi - 2022
  Dünya Su Günü Zirvesi - 2022
  Dünya Su Günü Zirvesi - 2022
  spot_img

  Dünya Su Günü Zirvesi - 2022

  Suyun Yanı Başında Filizlenen Geçmiş, Tehlike Altındaki Gelecek 

  Güneş milyarlarca yıldır dünyamızı aydınlatıyor, Dünya binlerce yıldır insanoğluna ev sahipliği yapıyor, insanoğlu ise uzun yıllardır mahsulünün verimliliği için var gücüyle çalışıyor.

  Peki ya su? Giderek azalan su kaynakları?

  Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde ve dünyada yaşanan su krizi başta üreticiler olmak üzere herkesi ilgilendiriyor. Webagron Tarımsal İçerik Platformu ve Agro TV’nin işbirliğiyle 22 Mart Dünya Su Günü’nde tarımsal üretimin olmazsa olmazı su yönetimi konusunda tarım sektörünün öncü temsilcileri benzersiz bir yayın maratonunda bir araya geldi.

    Webagron Tarımsal İçerik Platformu ve Agro TV, 22 Mart Dünya Su Günü’nde düzenlenen Dünya Su Günü Zirvesi ile her geçen gün giderek artan su krizine dikkat çekmek amacıyla bu yıl da benzersiz bir zirveye imza attı. 

  spot_img

  Agro Tv ve Webagron İşbirliği ile Dünya Su Zirvesi

  Agro TV Haber Müdürü Merve Ekinci, Agro TV Ankara Temsilcisi Galip Umut Özdil ve Gazeteci-Sunucu Pınar Çıtak Koygun’un moderatörlüğünde hepimizin geleceğini ilgilendiren sürdürülebilir su yönetimi Dünya Su Günü Zirvesi’nde pek çok açıdan masaya yatırıldı. 

  Dünya Su Günü Özel Yayını ve Dünya Su Günü Zirvesi ile doğal su kaynaklarını korurken, tarımsal verimliliği artırmak ve sürdürülebilir gıda tedariği için gerekli olan sürdürülebilir su yönetimi hakkında üreticileri bilgilendirmek ve farkındalık yaratmayı amaçladık.

  spot_img

  Dünya Su Zirvesi Program

  Agrodrip Yurt Dışı Projeler Satış Müdürü Duygu Bağcı ve Yuluğ Mühendislik Genel Müdürü Ömer Yuluğ’un katılımıyla gerçekleşen  Dünya Su Günü Özel Yayını’nda, Duygu Bağcı “Su Kıtlığında Basınçlı Sulama Sistemlerinin Önemi” hakkında bilgilendirme sağlarken Ömer Yuluğ ise “Su Yönetiminde Tarım 5.0 Teknolojilerinin Önemi” başlığını her açıdan dile getirdi. 

  Ege Yıldız ana sponsorluğunda gerçekleşen Dünya Su Günü Zirvesi’nde birbirinden değerli konukları ağırlamanın mutluluğunu yaşadık. Dünya Su Günü Zirvesi’ne katılım gösteren Mazhar Zorlu Holding Başkanı Kemal Zorlu, BASUSAD Genel Sekreteri Nuri Göktepe, Boğaziçi Üni. İklim Politikaları Araştırma Merkezi Müdürü Levent Kurnaz, WWF Türkiye Tatlı Su ve Sulak Alan Programı Müdürü Eren Atak, Tarımsal Drone Teknolojileri (TDT) Temsilcisi, Su Politikaları Derneği Başkanı- Eski DSİ Yöneticisi Dursun Yıldız, Ege Yıldız Ziraat Müdür Yardımcısı Ömer Naci Ünal, Mazhar Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sibel Sinem Zorlu, Mazhar Zorlu Holding Genel Müdür Yardımcısı Türkan Erisev İçer, İzmir Demokrasi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cenk Küçükyumuk, İZSU Kaçak ve Kontrol Şube Müdürü Ozan Ohan, Webagron Kurucu Ortağı Özhan Türk ve Agro TV Türkiye/Azerbaycan CEO’su Doğan Başaran günümüz insanını ve gelecek nesilleri doğrudan ilgilendiren bir problem olan su krizi  konusunda kıymetli görüşlerini paylaştı.

  Ulusal çapta tematik yayın yapan televizyon kanalı AGRO TV’den ve AGRO TV ve WEBAGRON sosyal medya kanalları üzerinden canlı yayınlanan Dünya Su Günü Zirvesi ile 1 Milyon’un üzerinde gösterim rakamına ulaşarak büyük bir başarıya imza attık. 

  spot_img

  Zirveler Gelenekselleşiyor

  WEBAGRON Tarımsal İçerik Platformu olarak sektörün özel günlerine ve önemli konularına sahip çıkıyor; gelenekselleşen zirve organizasyonları ile gündem oluşturmaya devam ediyoruz. Ağırladığımız Tarım ve Orman Bakanlığı temsilcileri, üst düzey yöneticiler, alanında uzman akademisyenler ve önder çiftçiler ile tarım sektörünün buluşma noktası haline gelen zirve organizasyonlarımız ile sektörün sesi olmaya devam ediyor ve bununla gurur duyuyoruz.

  spot_img
  ×
  ×