Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  GROWMACH-ENGİN ER

  Growmach bu yıl ilk kez düzenleniyor, neden yeni bir fuar düzenlemeye karar verdiniz? Growmach katılımcı ve ziyaretçilerini neler bekliyor?

  Informa Markets Türkiye olarak 22 yıllık geçmişi olan, örtü altı tarım sektörünün dünyadaki en büyük fuarı Growtech’i düzenliyoruz. Growtech haricinde Informa Markets’ın globalde halihazırda çok geniş bir tarım portfolyosu var, dolayısıyla tarım sektöründe geniş bir tecrübe, network ve bilgi birikimine sahibiz. Tarım makinaları ve ekipmanları firmalarına yıllardır Growtech’te oluşturduğumuz ek alanlarda yer versek de, bu alanda katılan tarım makinaları sektöründen gelen makina ve ekipman özelinde uluslararası bir fuar talebi; Türkiye’ye yakışan, uluslararası hedef kitlesi olan bir fuar düzenlemek için bir fırsat sundu. Growmach 2023’te Türkiye tarım makinaları ve ekipmanları sektörünün en önemli üreticileri, Türk ve dünya çiftçilerine, yatırımcılara ve sektör profesyonellerine üretim gücümüzü gösterirken, ziyaretçiler traktörden drona, balyalama makinasından otomatik dümenleme sistemlerine; sektörün hem en temel ürünlerini, hem de tarımın geleceğini şekillendirecek çığır açan teknolojileri ilk elden, üretici firmanın standında, tek çatı altında inceleme fırsatı elde edecek.

  Growmach, önemli makina ve ekipman üreticilerini uluslararası alıcılar ile bir araya getirecek. Growmach’in Türk tarım makineleri sektörüne ve ticaretine olan katkısını nasıl değerlendirirsiniz?

  Growmach’i uluslararası sektörde anlatırken vurgulamaya en çok özen gösterdiğimiz nokta, Türkiye’nin bölgesindeki tarım makinası ve ekipmanı sektöründe en önemli üretici olması ve aynı zamanda en geniş ticaret ağına sahip olması. Türkiye’de kurulacak bir ortaklıkla Ortadoğu’dan Balkanlar’a, Kuzey Afrika’dan Orta Asya’daki Türki cumhuriyetlere, çok geniş bir coğrafyada pek çok uluslararası pazara ulaşmak mümkün. Yabancı yatırımcılar Growmach’i bu amaçla ziyaret ederken, Türk firmalar da yeni yatırım, uluslararası iş ortaklıkları, dünya çapında bilinirlik ve ticaret imkanlarından nasıl yararlanabileceğini keşfedecek. Growmach, Türk tarım makinaları sektörü olarak halihazırda sahip olduğumuz üst düzey know-how ve kaliteli üretimin, dünyanın isteklerini ve global fırsatları doğru değerlendirerek, doğru bir pazarlama ve iletişimle dünyaya nasıl daha iyi açılacağını gösteren çok etkili bir platform olarak hizmet verecek.

  Growmach’in Türk tarım makineleri sektörü için sağlayacağı faydalar nelerdir?

  Growmach’in vizyonu büyük bir ivmeyle gelişerek hem dünya sıralamasında, hem Türkiye ihracat kalemlerinde hızla yükselen Türk tarım makinaları ve ekipmanları sektörünün dünyaya açılmasına hizmet eden bir platform olmak. Tarım makinaları ve ekipmanları sektöründe şu an kilogram başına düşen ihracat birim değeri 7,3 dolar seviyesinde. Growmach, Türkiye’de dünya standartlarında üretim yapan firmaları uluslararası arenada tanıtarak gerek parça, gerek nihai ürün olarak tercih edilmesini ve ihracatta kilogram başına düşen birim fiyatın sektörün hak ettiği noktaya çıkmasını sağlayacak bir ortam ve platform oluşturarak, Türkiye’yi uluslararası tarım makinaları sektörünün buluşma noktası haline getirmek için var gücüyle çalışıyor. Growmach, üreticimiz uluslararası alanda bir kaldıraç etkisi yaratacak ve fuar sonrasında da dünyaya açılmak için kullanacakları pazarlama stratejisiyle ilgili fikir verecek.

  2024 için planlarınız neler?

  Uluslararası katılımcı sayımızı arttırarak, 2024 yılı itibari ile tarım makinaları sektörünün uluslararası arenada vazgeçilemez adreslerinden biri olmak.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×